Promocja w Lotniczej Akademii Wojskowej

6 grudnia 2020, 10:04
Ekx5gxhXUAAzJuz
Fot. MON
Reklama

"Służba Rzeczypospolitej to przywilej, ale i szczególna odpowiedzialność" – napisał prezydent Andrzej Duda do uczestników uroczystej promocji oficerskiej w Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie. W sobotę na stopień podporucznika promowanych tam zostało 121 żołnierzy.

Prezydent pogratulował nowo promowanym oficerom pomyślnego zdania egzaminów i rozpoczęcia kariery zawodowej w Siłach Zbrojnych RP. "Od Państwa wiedzy, umiejętności oraz zdolności przywódczych zależeć będzie jakość i wartość bojowa naszej armii, a tym samym bezpieczeństwo Polski i jej obywateli" - podkreślił Duda w liście do uczestników promocji.

"Służba Rzeczypospolitej to przywilej, ale i szczególna odpowiedzialność. Jestem przekonany, że zdobyte podczas studiów i kursów oficerskich kompetencje pozwolą Państwu sprostać wyzwaniom, jakie niesie ze sobą służba w Siłach Zbrojnych" – napisał Duda.

Prezydent Duda zaznaczył, że tegoroczne promocje oficerskie – podobnie jak wszystkie inne uroczystości – odbywają się w czasie pandemii koronawirusa, stąd ich skromna oprawa, co nie oznacza jednak pomniejszenia ich znaczenia. "Jestem przekonany, że ta znacząca cezura stanie się początkiem nowego etapu, którego wyznacznikami będą nowe obowiązki i wyzwania, ale też satysfakcja z kolejnych osiągnięć" – napisał.

"Jako absolwenci renomowanych uczelni wojskowych, od lat kształcących elitę wojsk lotniczych i marynarki wojennej, dołączają dziś Państwo do pokoleń poprzedników, którzy tworzyli wspaniałe tradycje polskiej armii. Jej przyszłość jest dziś w Państwa rękach. Życzę Państwu pomyślnej, owocnej i bezpiecznej służby" – życzył prezydent młodym oficerom.

Duda podziękował komendantom, kadrze i pracownikom Lotniczej Akademii Wojskowej oraz Akademii Marynarki Wojennej za wysiłek włożony w przygotowanie nowych oficerów. "W roku stulecia zaślubin Polski z morzem i dziewięćdziesiątej piątej rocznicy utworzenia „Szkoły Orląt” pragnę podkreślić, jak ważną rolę odegrały Państwa uczelnie w budowaniu polskiego potencjału obronnego. Życzę Państwu wielu sukcesów i pomyślnego rozwoju, a także satysfakcji z pracy naukowej, dydaktycznej i szkoleniowej oraz dumy z osiągnięć absolwentów" – napisał Duda.

W sobotę w Dęblinie na pierwszy stopień oficerski promowanych zostało 121 żołnierzy, w tym 63 podchorążych Lotniczej Akademii Wojskowej, 42 absolwentów kursów oficerskich LAW, 14 absolwentów Akademii Marynarki Wojennej i 2 absolwentów Wojskowej Akademii Technicznej. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią uroczystość odbyła się bez udziału rodzin i gości absolwentów. 

(JR)

Reklama
Link: https://sklep.defence24.pl/produkt/orly-i-rakiety/

Reklama

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
Herr Wolf
poniedziałek, 7 grudnia 2020, 12:33

Ilu z nich lata na f16??? ( z tych młodych )..

Tweets Defence24