Reklama
Reklama

Prezydent Komorowski żegna się z armią

5 sierpnia 2015, 16:53
Fot. mjr Robert Siemaszko

Ustępujący prezydent Bronisław Komorowski w czasie pożegnania z wojskiem podziękował wszystkim, którzy dbają o zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość miała miejsce na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego.

Podczas ceremonii pożegnania z wojskiem ustępujący prezydent, a zarazem zwierzchnik sił zbrojnych, Bronisław Komorowski podkreślił, że sprawy obronności państwa należą do najważniejszych, zaznaczając, że bez silnej armii nie będzie niepodległości.

W czasie przemówienia Bronisław Komorowski stwierdził, że rzeczą najważniejszą jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Dodał także, że każdy, komu zależy na bezpiecznej Polsce, powinien zadbać o silną armię, dzięki której niepodległość Polski nie będzie zagrożona.

Jako były zwierzchnik sił zbrojnych dziękował wszystkim, którzy działali na rzecz obronności kraju, kwalifikując bezpieczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej do kategorii spraw najważniejszych. Swoje podziękowania kierował również do osób z którymi współdziałał na rzecz bezpieczeństwa i obronności kraju po 1989 r., pełniąc w tym czasie funkcje ministra i wiceministra obrony narodowej. Bronisław Komorowski podziękował też wszystkim współpracownikom z okresu swojej pięcioletniej prezydentury.

Były prezydent życzył siłom zbrojnym ciągłego rozwoju oraz polepszania relacji ze społeczeństwem. W swoich życzeniach zaznaczył, że konieczne jest przeznaczanie odpowiednich nakładów na modernizację i rozwój wojska, z drugiej jednak strony niezbędne jest też stawianie mu wymagań i oczekiwanie właściwych rezultatów. Dzięki temu siły zbrojne zapewnią nam wszystkim wysoki poziom bezpieczeństwa.

(BSz)

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 11
Reklama
KUKUŁKA
środa, 5 sierpnia 2015, 17:47

" finis adest operi "- dzieło zmierza do końca

ŻZ
środa, 5 sierpnia 2015, 17:37

Dziękujemy Panie Prezydencie za przyzwolenie w ostatnich latach na wyprowadzenie z budżetu armii prawie 10 miliardów złotych na łatanie dziury kryzysowej oraz sfinansowanie z funduszu modernizacyjnego wojska ustawy o in vitro...

sec
środa, 5 sierpnia 2015, 17:59

Ustawa o in vitro została sfinansowana z budżetu Sejmu.

czu
czwartek, 6 sierpnia 2015, 09:26

Dziekuje Panie Prezydencie !

1andrzej
czwartek, 6 sierpnia 2015, 16:24

Tylko dlaczego zrobił to tak późno? Wolałbym mu dziękować 5 lat temu.

tysonrr
czwartek, 6 sierpnia 2015, 18:54

Najlepszy Prezydent jakiego mieliśmy. Mam nadzieje że jeszcze wróci, po jak najszybszej dymisji dudusia.

[sic!]
piątek, 7 sierpnia 2015, 04:18

Nie dowierzam, że coś takiego mogłeś napisać. Zwłaszcza JE Bronisław dla Armii bywał najlepszy, jak pozwalał w ciągu 8 lat 2 razy Koalicji przyoszczędzić na MONie, żeby na koniec sobie zrobić fotkę do kampanii jak to mu nie zależy..

rastafaraj
środa, 5 sierpnia 2015, 21:21

Nareszcie,jeszcze zmiana rządu na jesieni i może ktoś się ruszy do roboty i stworzy jakąś konkretną koncepcję oddolnej modernizacji zamiast przypakowych,nieprzemyślanych zakupów z "górnej półki". Ten człowiek zrobił o wiele więcej szkody niż pożytku takie są fakty,często nie działał w interesie kraju, leniwa prezydentura i jeśli chodzi konkrety to więcej zamętu, planów niż załatwionych spraw, Przypakowy człowiek na zbyt ważnym stanowisku. A może o to właśnie chodziło.

.
czwartek, 6 sierpnia 2015, 10:10

pewnie jesteś za młody, żeby pamiętać ale goście od "Zmiany rządu na jesieni" już rządzili i są jednym z glównych powodów dlaczego wojsko aktualnie wygląda tak jak wygląda....

sers
czwartek, 6 sierpnia 2015, 00:22

Takie są fakty,ale jakie,kilka epitetów nie poparte argumentami,przekaz dnia przypadkowego człowieka.

asdf
środa, 5 sierpnia 2015, 22:51

Czyli budowa Polskiego BWP jest nie przemyślana Pewnie rozwój artylerii rakietowej i lufowej jest pewnie nie przemyślanym krokiem Pewnie zakup nowych śmigłowców transportowych i szturmowych jest pewnie nie przemyślanym krokiem. Mozna tak wymieniać i wymieniać, ale dla niektórych ludzi to i tak nic.

Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama