Premiera modułowego systemu IkarX od WZU [Defence24 TV]

14 września 2018, 14:16

Zasadniczym zadaniem systemu antydronowego IkarX jest wykrycie, identyfikacja i neutralizacja drona typu Micro UAV - mówi w rozmowie z Defence24 TV Jacek Walczak, dyrektor ds. rozwoju z Wojskowych Zakładów Uzbrojenia. System Wykrywania, Identyfikacji i Neutralizacji Bezzałogowych Statków Powietrznych jest wielomodułowym systemem, którego podstawowymi składnikami są: podsystem radarowy (wykrywanie, śledzenie), podsystemy optyczny (identyfikacja, śledzenie), podsystem neutralizacji (atak elektroniczny), podsystem kontroli i analizy (sterowanie).

Oczywiście przy budowie projektu na każdym kroku już myślimy o dalszym rozwoju. Jest kilka pomysłów do budowania szczególnie automatyzacji. (...) W naszym procesie projektowania kilkakrotnie zmienialiśmy konsolę dowodzenia, konsole operatora. Rozpoczęliśmy nasze prace od dwóch monitorów. Teraz prezentujemy, że wszystko można zrobić za pomocą jednej konsoli, jednego monitora.

Dyrektor ds. rozwoju, Wojskowe Zakłady Uzbrojenia, Jacek Walczak

 

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
filip z ...
niedziela, 16 września 2018, 04:29

Bez porządnej broni elektromagnetycznej dużej mocy ani rusz już właściwie, roje małych dronów, matki wielkości myśliwca albo i bombowca , inteligentne, potrafiące walczyć z przeciwdziałaniem , wypalające sobie teren i przestrzeń, do tego wozy - drony, bezzałogowe czołgi i na końcu on --->>> T E R M I N A T O R !!!

Paweł P.
piątek, 14 września 2018, 17:11

Wiecie co, konsola konsolą – ale każdy tutaj sobie rzepkę skrobie, piszą systemy a nie ma jednej platformy coś na wzór – iOS, tylko np. armyOS – nie chodzi tylko o system, ale i hardware. To samo w Topazie, no gest scroll\'a, zoomy i w ogóle – to nie tak powinno być, powinien być komponentu (cpu, gpu, hd) + UX jakiś framework – badania, na zakłócanie – wszystko, co trzeba. I taką kostkę, kto tam potrzebuje (firma) – implementuje w soje urządzenie. Generalnie taka kostka, ze świetnym ekranem – tysiąc dolców, niech będzie nawet 10 – to i tak podejrzewam, że wyjdzie taniej, a lepiej...

Harry 2
piątek, 14 września 2018, 16:53

Trzeba opracować system do likwidacji. neutralizacji, przechwycenia ROJÓW DRONÓW, a nie pojedynczego egzemplarza. To ROJE DRONÓW będą totalnym zagrożeniem dla wojsk lądowych i nie tylko. Z czasem powstaną takie roje małych dronów do niszczenia śmigłowców, samolotów...

Tweets Defence24