Amerykańska ekspansja Grupy WB

25 maja 2018, 11:04
Warmate MSPO
Piotr Wojciechowski i Władislaw Belbasz po podpisaniu umów - fot. J.Sabak
Reklama

Podczas konferencji SOFIC 2018 w Tampa na Florydzie poinformowano o powstaniu spółki WB America, której celem będzie promocja i sprzedaż produktów polskiej Grupy WB na terenie obu Ameryk. Prezesem nowego podmiotu został Jim Curtin. 

WB America będzie mieć swoją siedzibę główną w Alexandrii w stanie Wirginia. Firma zaoferuje szeroką gamę produktów od wyspecajalizowanej elektroniki przez technologie komunikacyjne po drony. Grupa WB informuje, że oferta nowej spółki będzie skierowana przede wszystkim na rynek obu Ameryk, ale także na rynki globalne (z wykorzystaniem procedury Foreign Military Sales) ze szczególnym nastawieniem na potrzeby sił specjalnych. 

Grupa WB opracowała i produkuje m.in. w pełni zintegrowane rozwiązania dla kierowania ogniem, integrujące bezzałogowce, z istniejącymi na pojazdach systemami łączności (w tym wewnętrznej) i dowodzenia. Dzięki temu dowódcy pojazdów mogą obserwować, oceniać zagrożenia na dystansie do 180 kmi i w razie potrzeby także eliminować. Rozwiązanie polskiej firmy nosi nazwę Battlefield Overwatch & Strike Capability (BOSC).

Podczas SOFIC 2018 na Florydzie polskie przedsiębiorstwo zaprezentowało bezzałogowce Flyeye i amunicję krążącą Warmate. Oba drony mogą wchodzić w skład systemu BOSC. W komunikacie potwierdzono, że FlyEye był "testowany i sprawdzony" poprzez próby poligonowe w różnych częściach świata, jak i czynną służbę w armiach Polski i Ukrainy. Oba wymienione państwa zakupiły też system Warmate, który jest również eksploatowany w co najmniej jednym państwie NATO poza Polską.

Grupa WB już od dawna jest obecna na rynku amerykańskim. Jednym z jej sztandarowych produktów jest system łączności wewnętrznej Fonet, produkowany na licencji przez koncern Harris. Fonet jest używany między innymi w transporterach Stryker US Army, a także w nowo wprowadzanych pojazdach JLTV.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Reklama
hmm
piątek, 25 maja 2018, 20:14

No i miło. Wystarczy nie narzekać a działać i są efekty, wszystkie furtki i drogi przed nami otwarte. Dla ludzi o niezablokowanych umysłach, wspaniałe czasy.

Anni
piątek, 25 maja 2018, 19:16

Tylko pogratulować.Wygląda na to,że WB to jedyna sensowne firma działająca w polskim przemyśle obronnym

bbb
piątek, 1 czerwca 2018, 10:52

HSW, MESKO, RADWAR - też chyba mają niezłe produkty.

Rara
sobota, 26 maja 2018, 11:38

Tylko dlatego że nie jest w PGZ

Tweets Defence24