Porozumienie o współpracy Raytheon, WAT i Vescent Photonics

15 października 2015, 14:28
Fot. Raytheon
Fot. Raytheon.
Fot. Raytheon
Fot. Raytheon

Wojskowa Akademia Techniczna, Raytheon i Vescent Photonics podpisały porozumienie dotyczące współpracy przy opracowaniu technologii ciekłokrystalicznych do sterowania laserami.

Kooperacja ma zostać oparta na badaniach WAT dotyczących wykorzystania przezroczystych ciekłych kryształów do sterowania wiązkami laserowymi. Podpisany list intencyjny obejmuje określenie przyszłych obszarów współpracy badawczej, zakłada także rozwój wspomnianej technologii z przeznaczeniem zarówno dla sił zbrojnych, jak i na rynek cywilny.

List intencyjny ma doprowadzić do obopólnie korzystnej, długoterminowej współpracy między Polską a Stanami Zjednoczonymi w kluczowym obszarze badań naukowych dotyczącym obiecujących zastosowań.

Gen. Dyw. prof. Zygmunt Mierczyk, rektor-komendant WAT

Gen. dyw. prof. Zygmunt Mierczyk, rektor-komendant WAT zwrócił uwagę, że list intencyjny ma doprowadzić do współpracy pomiędzy USA i Polską w dłuższym okresie, w istotnym obszarze badań naukowych dającym szanse na wdrożenie technologii do praktycznego wykorzystania. Porozumienie podpisano w ramach Polsko-Amerykańskiego Programu Innowacji (Plus-IP).

Pod koniec ubiegłego roku Wojskowa Akademia Techniczna otrzymała od Raytheon kontrakt dotyczący zbadania sposobu integracji systemu obrony powietrznej Patriot z krajowymi systemami komunikacji, wykorzystywanymi w Siłach Zbrojnych. Amerykański koncern deklaruje również poszukiwanie polskich partnerów do współpracy w obszarach amunicji precyzyjnej, cyberbezpieczeństwa, pocisków powietrze-powietrze i powietrze-ziemia oraz wyposażenia przeznaczonego dla Marynarki Wojennej.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Reklama
olo
czwartek, 15 października 2015, 16:33

Widać jak zakup F-16 pomógł naszym firmom lotniczym i jak intensywnie bieżemy udział w rozwijaniu nowoczesnych technologii lotniczych. Myślę, że spokojnie możemy liczyć na równie udaną i owocną współpracę.

BUBA
niedziela, 18 października 2015, 17:26

No jasne jest jeszcze co kupić po taniości. WZl Grudziądz, zakłady w Zielonce, ZM MESKO... i sprzedawać Polakom Groma jako Stringera II. Super interes.

Tomek
piątek, 16 października 2015, 13:34

Ćpałeś coś? Jakim polskim firmom lotniczym? Pomógł nam stracić resztkę możliwości posiadania jakiegokolwiek zakładu lotniczego!

Afgan
czwartek, 15 października 2015, 15:08

Miejmy tylko nadzieje, że z tej współpracy coś wyjdzie sensownego, a nie jak zwykle wielki klops................

wvs
czwartek, 15 października 2015, 21:30

Czy firme Raytheon nie obowiazuje FCPA?

Tweets Defence24