Pompeo: pracujemy nad wznowieniem dialogu z Koreą Północną

10 lipca 2020, 12:09
840_472_matched__pq5ptc_800pxMikePompeoandKimJongun
Fot. Biały Dom
Reklama

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo oświadczył w czwartek, że Waszyngton nadal pracuje nad nawiązaniem dialogu z Koreą Północną i ma nadzieję, że negocjacje w sprawie denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego będą kontynuowane. Nie podał jednak szczegółów planów Białego Domu.

"Nadal pracujemy nad nawiązaniem dialogu i prowadzimy merytoryczne rozmowy na temat tego, jak możemy osiągnąć naprawdę dobry wynik oraz zapewnić pokój i stabilność na całym półwyspie" - powiedział Pompeo dziennikarzom, odnosząc się do trzech dni rozmów swojego zastępcy Stephena Bieguna w Seulu.

W środę Biegun, który jest również specjalnym wysłannikiem USA ds. Korei Północnej, spotkał się w Seulu z południowokoreańskimi dyplomatami, a po rozmowach zadeklarował, że Stany Zjednoczone są gotowe do wznowienia negocjacji nuklearnych z Koreą Północną.

„Rozmawialiśmy o pokoju na Półwyspie Koreańskim, o wysiłkach, w które wciąż jesteśmy w pełni zaangażowani i w ramach których współpracujemy bardzo blisko z Republiką Korei i oczekujemy postępów w tym roku” - mówił Biden po spotkaniu z południowokoreańskim wiceministrem spraw zagranicznych Czo Sei Jungiem.

Negocjacje nuklearne Waszyngtonu z Pjongjangiem znajdują się w impasie od zakończonego w lutym ubiegłego roku fiaskiem szczytu z udziałem przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Una i prezydenta USA Donalda Trumpa w Hanoi. Obie strony nie doszły tam do porozumienia w sprawie denuklearyzacji Korei Płn. i ewentualnego złagodzenia nałożonych na nią sankcji gospodarczych.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
Niuniu
piątek, 10 lipca 2020, 15:34

Kim jasno powiedział, gdzie ma pana pracę Panie Pompeo.

Tweets Defence24