Polski MSZ przyjmuje przedstawicieli Palestyńskiej Władzy Narodowej

22 października 2012, 14:50
Radoslaw_Sikorski_pap
Radosław Sikorski - fot. MSZ.
Reklama

22 października br. w Warszawie rozpoczyna się wizyta ministra spraw zagranicznych Palestyńskiej Władzy Narodowej Riyada al-Malkiego, który przybył do naszego kraju na zaproszenie polskiego MSZ-u. 


Dwustronne stosunki polsko-palestyńskie i ich przyszłość będą głównym tematem rozmów szefa polskiego MSZ-u Radosława Sikorskiego z jego palestyńskim odpowiednikiem  Riyadem al-Malkim. Minister Al-Malki będzie także przewodniczyć naradzie ambasadorów palestyńskich akredytowanych w państwach europejskich, która w dniach 22-24 października będzie odbywać się w Warszawie.

Podczas spotkania obaj ministrowie omówią stosunki polsko-palestyńskie i perspektywy ich rozwoju, w tym powołanie Wspólnego Polsko-Palestyńskiego Komitetu Ministerialnego. Poruszone będą również tematy bliskowschodnie, ze szczególnym uwzględnieniem procesu pokojowego w tym regionie.

Narada w Warszawie jest współorganizowana i częściowo finansowana przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które pozytywnie ustosunkowało się do prośby strony palestyńskiej w tej sprawie. Jest to praktyczna realizacja ramowego porozumienia między MSZ RP i Palestyńską Władzą Narodową o współpracy rozwojowej, podpisanego 9 lutego 2009 r.

(MMT)
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24