Kolumny wojskowe na drogach. Żołnierze apelują o ostrożność

12 kwietnia 2019, 15:51
IMG_1785
12BZ podczas szkoleń / Fot. por. Błażej Łukaszewski / ZOOM MON

W związku ze szkoleniem 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina od czwartku do soboty kolumny wojskowe będą przejeżdżały na trasie Białystok - Warszawa - Inowrocław - Szczecin. Żołnierze apelują do kierowców, by nie wjeżdżali między pojazdy kolumn.

Żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina od sześciu tygodni realizują szkolenie we wschodniej części kraju. W związku z nim od czwartku do soboty na trasie Białystok - Warszawa - Inowrocław - Szczecin przejedzie kilkadziesiąt kolumn złożonych z 10-20 pojazdów. Będą się poruszały przede wszystkim nocami i porankami drogami ekspresowymi S3 i S8, autostradami A1, A2 i A6, a także drogami krajowymi nr 10, 22, 25 i 62.

Wojskowi apelują do kierowców, by nie wjeżdżali między pojazdy kolumn. Oficer prasowy brygady por. Błażej Łukaszewski wyjaśnia, że jeśli jest taka możliwość, kolumnę należy wyprzedzić, a jeśli nie - lepiej się wstrzymać, niż spowodować wypadek. Problem ten dotyczy przede wszystkim kierowców przemieszczających się drogami krajowymi.

image
12BZ podczas szkoleń / Fot. por. Błażej Łukaszewski / ZOOM MON

Jak podkreślają wojskowi, wymuszanie pierwszeństwa na kolumnie może spowodować bardzo duże zagrożenie. "Według żołnierzy 12. Brygady nie ma nic cenniejszego niż ludzkie zdrowie i życie, dlatego bardzo prosimy o dostosowanie się do tego apelu" - podkreśla Łukaszewski.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Reklama
goka
piątek, 12 kwietnia 2019, 18:37

Jak taka kolumna wlecze się 60 albo 70km/h na drodze gdzie normalnie jedzie się 100ką to moim zdaniem powinni sami ustępować kierowcom. Przez ich zabawę w wojnę normalni ludzie spóźniają się do pracy a towary nie dojadą na czas do sklepów.

Arthurius
sobota, 13 kwietnia 2019, 19:11

Jeśli nie będą "bawić się w wojnę", to może przyjść taki czas, że nie będzie towarów do przewiezienia i pracy dla normalnych ludzi. Będzie za to niewola i śmierć, dużo śmierci i dużo niewoli...

Grzyb
sobota, 13 kwietnia 2019, 14:22

Ty chyba nie wiesz z jaka prędkością poruszają się Rosomaki!

m p
sobota, 13 kwietnia 2019, 14:09

I co się stanie jak się towar pół godziny spóźni. Ludzie z głodu umrą? Kolumna nie jedzie pół polski bez przerwy. Wolisz działającą armię, czy układ ze wschodnim sąsiadem. Wtedy to towary do sklepów się spóźniały.

Tweets Defence24