Dragon-19: Leopardy pokonują rzekę [FOTO]

17 czerwca 2019, 10:38
dsc_0110
Fot. ppor. Artur Wróbel/DGRSZ

Żołnierze 1. batalionu czołgów z 1. Warszawskiej Brygady Pancernej oraz sojusznicy z Niemiec pokonywali przeszkodę wodną na rzece Kwisa. Był to jeden z epizodów trwającego ćwiczenia z wojskami pk. DRAGON-19.

Warszawska brygada wydzieliła jedną z kompanii czołgów, która w ramach wspomnianego ćwiczenia pełniła, według przyjętego scenariusza, rolę sił strony przeciwnej pozorując działania dla dwóch batalionów: niemieckiego i norweskiego.

Podczas przemieszczania się w rejonie żagańskiego poligonu załogi czołgów musiały pokonać przeszkodę wodną brodząc. Następnie kontynuowały przemieszczanie, prowadząc działania opóźniające dla strony przeciwnej, czyli naszych zagranicznych sojuszników z Niemiec i Norwegii.

image
Fot. ppor. Artur Wróbel/DGRSZ

- 1. Warszawska Brygada Pancerna kontynuuje zgrywanie elementów ugrupowania brygady w ramach ćwiczenia DRAGON-19 poprzez prowadzenie zintegrowanego szkolenia w ramach, którego batalion niemiecki i norweski prowadzi natarcie. Jednym z zadań batalionów było pokonanie przeszkody wodnej także przy pomocy mostu towarzyszącego - powiedział zastępca dowódcy 1WBPanc. płk Dariusz Czekaj. - Żołnierze dowództwa warszawskiej brygady doskonalą procedury dowodzenia działając w międzynarodowym środowisku.

image
Fot. ppor. Artur Wróbel/DGRSZ

DRAGON-19 jest ćwiczeniem o charakterze defensywnym. Jego głównym celem jest praktyczne zgrywanie sił podległych Dowódcy Generalnemu RSZ do wykonywania zadań w ramach operacji obronnej prowadzonej we współdziałaniu z WOT, siłami sojuszniczymi i układem pozamilitarnym. Skala i założenia ćwiczenia są  odpowiedzią na współczesne zagrożenia.

image
Fot. ppor. Artur Wróbel/DGRSZ
Defence24
Defence24
Reklama
Tweets Defence24