Polscy spadochroniarze ćwiczą w Quebecku

30 stycznia 2014, 10:33
fot. zoom.mon.gov.pl

Żołnierze z 6 Brygady Powietrznodesantowa ćwiczą w górach kanadyjskiego Quebecku działania w warunkach zimowych. Manewry są prowadzone wraz z żołnierzami 5th Canadian Mechanized Brigade Group.

Manewry są realizowane w kanadyjskich Apallachach od 28 stycznia do 5 lutego. Bierze w nich udział około 2,5 tys. żołnierzy i około 700 pojazdów ze strony kanadyjskiej Grupy Brygadowej i pluton polskich spadochroniarzy z Bielska-Bałej. 

Tematem ćwiczeń jest przede wszystkim działanie w ekstremalnych warunkach zimowych: sztuka przetrwania, dalekie patrole, nawigacja w zróżnicowanych warunkach terenowych, zabezpieczenie lądowisk dla śmigłowców i skoki spadochronowe. Wszystkie zadania będą realizowane w śnieżnych i zimnych warunkach jakie panują obecnie w południowo-wschodniej Kanadzie.

 

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 9
Reklama
Geograf
piątek, 31 stycznia 2014, 03:39

Quebeck to czesc hrabstwa "White County" (Biale Hrabstwo) w stanie Tennessee. Quebec to prowincja w poludinowo-wsochdniej Kanadzie. W poludniowo-zachodniej Kanadzie lezy British Columbia.

wolf
czwartek, 20 lutego 2014, 01:20

Dla "negatywów". chodzi o współdziałanie, poznanie procedur, ludzi....kanada jest w nato i może się zdarzyć, że będzie kiedyś nam udzielać wsparcia. Niektóre komentarze są na poziomie "pewnie testują barchanowe gacie"...... gratuluję poziomu "specjalistom"...ale może warto wybrać inny portal, nasi ćwiczą "źle", nie ćwiczą "źle". Czyli najlepiej jak jest "źle"...takie polskie pierd....

prześmiewca
wtorek, 18 lutego 2014, 21:18

A jakie te dalekie patrole w warunkach zimowych i surwiwal w górach zimą ma zastosowanie do obrony Polski?

peter
sobota, 1 lutego 2014, 00:22

zapraszamy do nas...mamy już ekstremalne warunki- np. na mazurach

brrrr
wtorek, 18 lutego 2014, 19:40

Być może chodzi o trening pod przyszła zawieruche na biegunie czyt. pozyskanie surowcow Rosja kontra reszta swiata

Dominick
piątek, 31 stycznia 2014, 20:12

Czekam aż kiedyś na tym portalu pojawi się jeden pozytywny komentarz.

alibaba
piątek, 31 stycznia 2014, 13:24

Fajna wycieczka za nasze podatki.........

Scrapp
piątek, 31 stycznia 2014, 19:54

No pewnie czepiaj się jeszcze, że żołnierze jeżdżą gdzieś i ćwiczą z innymi żołnierzami NATO. Najlepiej niech nie jeżdżą na żadne misje, nie biorą udziału w żadnych zagranicznych ćwiczeniach,,, najlepiej może niech w ogóle nie opuszczają koszar - będzie najtaniej. Tylko co jest warta armia, która siedzi w koszarach. USA ma najlepszą na świecie armię m.in. dzięki temu, że stale bierze ona udział w prawdziwych konfliktach i zdobywa nowe doświadczenia. Tacy jak ty zawsze są na nie. Przyjaciele rosji pff..

rob london
piątek, 31 stycznia 2014, 13:04

pluton ? to Polske nie stac nawet na przerzucenie do Kanady kompanii zolnierzy ? szkoda ze nie druzyna :-)

Tweets Defence24