Polonizacja europejskich rakiet MBDA [Defence24 TV]

28 września 2020, 12:25

W udzielonym w trakcie Defence24 Day wywiadzie, dyrektor MBDA w Polsce Jan Grabowski przedstawił ofertę MBDA zarówno w programie niszczyciela czołgów Ottokar-Brzoza, jak i programie Narew.

Odnosząc się do pierwszego z nich powiedział: "Wizja MBDA dla niszczyciela czołgów (...) to Brimstone zintegrowany z podwoziem kołowym czy gąsienicowym. (...) implementacja pocisku Brimstone w polskich siłach zbrojnych i w polskim przemyśle."

Z kolei w odniesieniu do programu Narew, który jak zaznaczył dyr. Grabowski jest najważniejszym obecnie programem modernizacyjnym polskich sił zbrojnych, powiedział: Narew wspólnie z efektorem MBDA to będzie program polski (...) Chcielibyśmy, aby pocisk CAMM został spolonizowany".

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 16
aaa
środa, 30 września 2020, 15:09

Jeżeli są korzystne warunki ekonomiczne to brać i to szybko ,to jest sprzęt w sam raz dla nas nic lepszego nie znajdziemy.

As
wtorek, 29 września 2020, 21:02

Nie weźniemy, bo nie śmierdzimy groszem. Pomalujemy Toczki i będziem święcić i defilować następne 50 lat.

Davien
środa, 30 września 2020, 09:15

To az tak w Rosji kiepsko że musicie przemalowywac Toczki?? Bo w Polsce wycofalismy te zabytki lata temu.

biały
piątek, 2 października 2020, 13:17

tak i nie mamy nic w zamian Davienku od ilu lat 20 ?

Bursztyn
wtorek, 29 września 2020, 10:50

PiS ma NIE PO DRODZE Z EUROPĄ Cuchnie LGBT NAWET DLA KOTA PREZESA

Kanada pachnaca zywica?
środa, 30 września 2020, 21:46

Z tym LGBT to popieram PiS. Mieszkam od 30 lat w Kanadzie i widze na codzien, sytuacje gdze osoby skladajace podania na stanowiska kierownicze maja duzo wieksze szanse zatrudnienia na takiej pozycji gdy zadeklaruja przynaleznosc do LGBT. Klasycznym tego przykladem jest sprawa pracownika jednego z najwiekszych kanadyjskich bankow CIBC, ktory zlozyl sprawe w sadzie po tym jak byl szykanowan przez swojego szefa, ktory mu powiedzil, ze jesli chce awansu w CIBC to musi byc homoseksualista lub biseksualista. Gdy ten pracownik odmowil to zostal zdegradowany. Poczatkowo sprawa zostala odrzucona przez sad pierwszej instancji bo ponoc oskarzany manager nagle zachorowal i zostalmwyslany na urlop zdrowotny. Ale sad drugiej instancji nakazal sprawe do ponownego rozpatrzenia i okazalo sie, ze ten pracownik mial racje i rzeczywiscie w oddzialach CIBC w Toronto wiekszosc osob zatrudnianych na stanowiskach kierowniczych to osoby LGBT. Dlatego nie za bardzo sie zdziwilem, gdy zobaczylem w lokalnej gazetce mojego uniwersytetu zdjecie naszego nowego prezydenta ze swoim o 30 lat mlodszym mezem, swiezo zaimportowanym z Filipin.

Black Water
środa, 30 września 2020, 20:39

PiS ma , Drodze z Europa .. Ale Nie z Marksistowsko - Leninowska Zaraza ... Zachodniej Kosher Nostry ... Euro Sojuza !!! ... Sorossa , Timermansa ... i Calej Bandy Komunistow ...w Szatach Demokratow !!! ... ot , Co ...

real
wtorek, 29 września 2020, 10:15

o to mają już coś dużo lepszego te mbda

say69mat
wtorek, 29 września 2020, 01:55

@Chcielibyśmy, aby pocisk CAMM został spolonizowany". - czy polonizacja pocisku CAMM jest gwarancją jego efektywności w obszarze TDW??? Co się dzieje w temacie projektów wykorzystania efektora CAMM/ER do budowy systemu mobilnego, służącego do zastąpienia dość leciwego systemu OSA??? Ntp osadzenia pocisków na platformach Rosomak v/s K9???

ABC
poniedziałek, 28 września 2020, 20:12

Oferują nam rakiety i technologię a my nie bierzemy. Wzieliśmy Wisłę z ofsetem za miliardy dolarów, a nie mamy ani ofsetu ani rakiet. Raytheon rzucił nas na kolana, jest blokuje całą naszą modernizację, widać jest dobry w cyckaniu naiwniaków. Ja Polak gdybym miał coś do powiedzenia to zrezygnowałbym z II części Wisły.

Słabo to widzę, oj słabo.
poniedziałek, 28 września 2020, 18:45

Gdyby MBDA przedstawiło taki program polonizacji CAMMa jak Korea dla "naszego" K2PL, to byłoby cos. Jak na razie to MBDA strasznie skąpo wypowiada się o polonizacji. Są wciąż tylko płytkie "zapowiedzi" że "chcą polonizacji" ale kompletnie nic więcej nawet nie pisną! Podejrzanie mało mówią, wciąż tylko "chcemy, chcemy, chcemy", ale jednak... nadal nie oferujemy. Żenada.

df2
poniedziałek, 28 września 2020, 18:10

IBCS najpierw w Wiśle wraz z integracją polskich radarów dopiero potem w Narwi ! Sytuacja geopolityczna jest niestabilna kto wie ile mamy czasu. 1. Polonizacja CAMM wraz z IBCS w Wiśle i integracją polskich sensorów w tym VSHORAD 2. Budowa Narwi w oparciu o spolonizowany efektor, REGĘ a potem polski C2 i wprowadzenie IBCS gdy ten będzie działał w Wiśle 3. 2 systemy działające równolegle

Sisauer
poniedziałek, 28 września 2020, 16:49

Zapomnijcie o polskiej Narwi. Zapomnijcie o polonizacji rakiet. System już istnieje i nazywa się NASAMS. Jak producent będzie miał dobry humor to może pozwoli nazwać NAREW ale tylko w święta państwowe.

LMed
poniedziałek, 28 września 2020, 21:00

Proste dość.

Bursztyn
poniedziałek, 28 września 2020, 15:40

Nic nie będzie BO POTRZEBNA NOWA LINIA MONTAZOWA a mon nie ma na to kasy

Ślązak
poniedziałek, 28 września 2020, 14:49

To świetna oferta, w Narwi na pewno najlepsza, w Ottokar-Brzoza też jest super chociaż tu wybór jest większy

Tweets Defence24