Reklama
Reklama

Rosyjscy spadochroniarze ćwiczą w Brześciu

11 kwietnia 2019, 16:31
800px-Airborne_troops_of_Russia_&_SOF_of_Belarus_03
Wspólne ćwiczenia wojsk powietrznodesantowych Białorusi i Rosji / Fot. mil.ru

Kompania powietrznodesantowa rosyjskiej 106. dywizji powietrznodesantowej przybyła do Brześcia, by wziąć udział w białorusko-rosyjskich batalionowych ćwiczeniach taktycznych ze strzelaniem bojowym - podało w środę ministerstwo obrony Białorusi.

dniach od 16 do 18 kwietnia na poligonie brzeskim odbędą się zaplanowane wspólne batalionowe ćwiczenia taktyczne ze strzelaniem bojowym. 9 kwietnia do Brześcia przybyła kompania powietrznodesantowa rosyjskich wojsk powietrznodesantowych" - głosi komunikat resortu obrony. "batalion desantowo-szturmowy 38. samodzielnej gwardyjskiej brygady desantowo-szturmowej i batalion powietrznodesantowy 103. samodzielnej gwardyjskiej brygady powietrznodesantowej, wzmocniony kompanią powietrznodesantową rosyjskich wojsk powietrznodesantowych".

[Zadaniem ćwiczeniowym jest - przyp. red.] przećwiczenie działań przeciwdywersyjnych i objęcie kontroli nad umowną strefą odpowiedzialności, jak też poszukiwanie i niszczenie umownych grup dywersyjno-rozpoznawczych przeciwnika oraz nielegalnych formacji zbrojnych"

Komunikat Ministerstwa Obrony Białorusi o zadaniu ćwiczeniowym

 "Uroczystość rozpoczęcia ćwiczeń odbędzie się 15 kwietnia, a ich aktywna faza potrwa od 16 do 18 kwietnia. Żołnierze sił zbrojnych Rosji i Białorusi dzielą się doświadczeniami z dziedziny metodyki przygotowania i realizowania działań specjalnych" - zaznaczył resort obrony. 

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 17
Reklama
Niuniu
piątek, 12 kwietnia 2019, 15:22

Właśnie def24 pisze o kolejnym oddziale amerykańskich żołnierzy którzy mają przyjechać w odwiedziny na Ukrainę. Do tego dowiadujemy się, że mają zmienić inny oddział USA który jest tam od roku. Przypominam też zeszłoroczne przebazowanie też do Ukrainy kilku amerykańskich myśliwców F15 - przy okazji wspólnej zabawy udało się wtedy zabić ukraińskim ilotą dowódcę tej amerykańskiej jednostki ćwicząc wspólny lot dwu miejscowym SU 27. No ale My i USA bronimy Ukrainy przed sowiecką agresją a ruscy w Wenezueli godzą w narodowe bezpieczeństwo USA (cokolwiek to znaczy). Czterech ważnych byłych polityków USA w tym były min. obrony opublikowało właśnie list wzywający do opanowania administrację USA twierdząc, że USA i Rosja nigdy (nawet w okresie zimnej wojny) nie znajdowało się tak blisko konfliktu jądrowego.

Brawoooo my i oni
piątek, 12 kwietnia 2019, 12:22

I co z tego całe NATO jest pod granica obwodu kaliningradzkiego to nie problem nie róbcie popłochu byle wzięcia głośniej prześladuje kalacha w krolewco a od razu w mediach gowniana propaganda narazie to NATO pakt obronny obroża rosje

block
piątek, 12 kwietnia 2019, 11:59

Brześć jest na granicy frontów i uderzeń wschód<>zachód. To b. ważna lokalizacja na wschodnim teatrze działań - nie dziwne że Stalin nie oddał Polsce Brześcia. Ja bym gadał z Łukaszenką - jest tego wart.

obserwator
piątek, 12 kwietnia 2019, 11:58

Przynajmniej wszyscy się zgadzają, że przyszła wojna będzie nagłą próbą błyskawicznego przejęcia dużych obszarów, oraz będzie potężna skala dywersji na tyłach i zdrady. Te ostatnie elementy są już na całego przygotowywane.

chromosom
piątek, 12 kwietnia 2019, 11:11

Polecam ostatni wywiad dla którejś z polskich agencji z byłym prezydentem Gruzji Sakaszwilim. On prognozuje zajęcie rosyjskimi wojskami desantowymi, którejś z mało-zaludnionych wysp Morza Bałtyckiego, nie wchodząc (przynajmniej na początku) do części lądowej danego kraju. Warunek dane państwo nie może być w NAT-o. Na celowniku najprawdopodobniej Szwecja, lub Finlandia.

dim
piątek, 12 kwietnia 2019, 07:50

Czyli żołnierze z trzech niezależnych wielkich jednostek ? Czy dobrze odczytałem ? Czyli przyjechali ropracować szczegóły terenu wyjścia uderzenia ? Budujcie Polacy "trzy do czterech fregat", a będzie to "korzystne". No bo kto by tam wierzył, że ruskie to nie przez morza przychodzą zawsze po Polskę ?

Boczek
piątek, 12 kwietnia 2019, 19:56

https://www.defence24.pl/rosyjski-desant-w-kaliningradzie ### https://www.defence24.pl/rosjanie-przecwicza-desant-na-plaze-obwodu-kaliningradzkiego ### https://www.defence24.pl/cwiczebny-desant-w-kaliningradzie ### Nie mogę znaleźć jednego z o ostatnich - był, jeżeli dobrze pamiętam, w sile niepełnej dywizji. A to nie wszystko. Lotnictwo, wykorzystując szczególne właściwości, które daje morze - niejako "bezpańskie" niebo, poleci sobie pod horyzontem gdzie chce i też w dużej mierze pod horyzontem przeniknie nad Polskę i po prostu zrobi sobie porządek "od tyłu". No chyba, że uważasz, że taniej jest bronić całej 400 km linii wybrzeża, niż kilkoma okrętami dostępu do niego. Abstrahując od 70-80% innych zadań; które realizuje MW - szczególnie w czasach pokoju, których to zadań nie znają inne formacje. No i kmdr rez. Mirosław Ogrodniczuk i "Jaka rola Marynarki Wojennej RP? Część 1" - dobrze pokazane, że bez MW wszystkie inne formacje są niczym - jak i odwrotnie.

aptekarz
piątek, 12 kwietnia 2019, 00:55

A to dobre - spadochroniarze do zwalczania dywersantów to tylko u ruskich, jak czołgi do obrony. Ćwiczą przeciwko Polsce, nazwijmy to po imieniu.

dim
piątek, 12 kwietnia 2019, 13:03

"dywersanci" to WOT. I to nie są pierwsze ich takie ćwiczenia.

Maj.
wtorek, 16 kwietnia 2019, 10:49

Oprócz ćwiczeń mają też doświadczenia z Afganistanu i Czeczenii w takim użyciu wojsk PD.

Naiwny
piątek, 12 kwietnia 2019, 00:50

Jak nasi chłopcy ćwiczą na Łotwie czy Estonii to tak samo ruscy się denerwują. Jak Rosjanie pojechali by na ćwiczenia do Meksyku to by było niezwykłe. Z Białorusią mają sojusz wojskowy.

mobilny
czwartek, 11 kwietnia 2019, 21:49

I tak będzie wyglądał konflikt przyszły. Taki blitzkrieg z ominięciem miast często przerzut na tyły wroga DLATEGO szybkie im mobilne jednostki to podstawa bo Rosjanie właśnie takowe mają

Davien
piątek, 12 kwietnia 2019, 17:00

Tia panie mobilny, miłego wysyłania Iłów pod OPL przeciwnika:) Bedzie sezon na kaczki przed terminem:)

Maj.
wtorek, 16 kwietnia 2019, 10:47

A gdzie ta OPL? Chyba w Izraelu.

Dyktatorek
czwartek, 11 kwietnia 2019, 19:42

Nooo blisko coraz bliżej ....ale nasi decydenci z MON obecnie są mocno zajęcji przygotowaniami do majowej defilady !!! Znowu będą obietnice ,cuda wianki...a Sabotaż Polskiej Armii trwa !!!

Mniej niż 10 sekund
piątek, 12 kwietnia 2019, 14:52

Jakoś w tym samym czasie w Moskwie też będzie defilada...

Stalker____
piątek, 12 kwietnia 2019, 07:50

Spoko. Amerykańskie wojska zamienią nasze a asze pojadą na misję co a.m zapowiedział bo to amerykańskie wojska są najlepsze co powiedziała w obecności naszych b.sz. więc ust. 447 niebawem w akcji

Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama