Kluczowe wyzwania bezpieczeństwa militarnego Polski

27 maja 2019, 20:51
grafika D24D
Fot. st. szer. Natalia Wawrzyniak
Defence24
Defence24

Grupa Defence24 zorganizowała konferencję Defence24 Day, poświęconą kluczowym wyzwaniom bezpieczeństwa militarnego Polski. Ekspercka formuła wydarzenia, łącząca zagadnienia związane z rozwojem doktryn obronnych, modernizacją techniczną Sił Zbrojnych i polityką przemysłową będzie podstawą do szerokiej debaty dotyczącej strukturalnych i technologicznych zmian zarówno w Wojsku Polskim, jak i w przemyśle obronnym.

Polska, jako kluczowy członek NATO w Europie Środkowo-Wschodniej wzmacnia zdolności obronne w odpowiedzi na zmiany w środowisku bezpieczeństwa. Dzięki zwiększeniu wydatków na obronę narodową nowy Plan Modernizacji Technicznej obejmuje inwestycje na kwotę 185 mld zł, co daje podstawy do dokonania przez Siły Zbrojne RP skoku generacyjnego, ale i stanowi dużą szansę na impuls rozwojowy dla przemysłu obronnego. Realizacja tego planu w sposób skuteczny wymaga współpracy i koordynacji MON, Sił Zbrojnych RP oraz partnerów przemysłowych.

Na organizowanej 28 maja w Warszawie konferencji pojawili się przedstawiciele administracji, wojska oraz przemysłu, którzy omówią takie zagadnienia, jak Polska wobec wyzwań strategicznej adaptacji NATO, wojna nowej generacji a wyzwania modernizacyjne Wojska Polskiego, lądowy system walki w polskich siłach zbrojnych, strategiczna mobilność w systemie bezpieczeństwa Polski, utrzymanie przewagi w powietrzu w kontekście bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO, jak wykorzystać potencjał i doświadczenie weteranów, a także - sektor obronny w systemie bezpieczeństwie państwa. 

Dyskusja podczas konferencji posłuży do wypracowania rekomendacji w celu przyspieszenia i zoptymalizowania rozwoju zdolności Sił Zbrojnych RP, jak i całego systemu przemysłowo-obronnego. 

Relacja z wydarzenia na stronie Defence24.pl.

Defence24
Defence24
Reklama
Tweets Defence24