MSPO 2021: Najnowsze Warmate lecą za granicę. Jest kontrakt

7 września 2021, 07:58
GRUPA_WB_Warmate_03
Fot. Grupa WB.
Reklama

Grupa WB poinformowała o podpisaniu kontraktu na dostawę amunicji krążącej Warmate w najnowszej wersji 3.0 dla nieujawnionego klienta zagranicznego.

>>> MIĘDZYNARODOWY SALON PRZEMYSŁU OBRONNEGO MSPO 2021 - WIADOMOŚCI, ANALIZY, WYWIADY - SERWIS SPECJALNY DEFENCE24.PL <<<

Piotr Wojciechowski, prezes zarządu Grupy WB, zaznaczył, że jest to kolejny kontrakt z odbiorcą, który ma już na wyposażeniu systemy Warmate. „Zawarliśmy kolejny kontrakt z tym samym klientem na dostawy amunicji krążącej Warmate. Potwierdza to, że Grupa WB dysponuje dojrzałym i sprawdzonym systemem, konkurencyjnym na światowym rynku. Cieszymy się z zaufania zagranicznego odbiorcy do innowacyjnych rozwiązań, które w całości zostały opracowane przez polskich inżynierów”, poinformował Piotr Wojciechowski, prezes zarządu Grupy WB.

Dodał, że po zrealizowaniu kontraktu użytkownik będzie dysponować już kilkuset Warmate, a w pierwszej połowie 2022 roku liczba zamówionych systemów powinna przekroczyć tysiąc.Planujemy wprowadzanie nowych odmian wymiennych głowic, co zwiększy możliwości naszego systemu” - podkreślił prezes Wojciechowski.

Przedstawiciele Grupy WB zaznaczają, że zamówienie uzyskano w wyniku procedury konkurencyjnej, a istotne znaczenie dla wyboru Warmate 3.0. miały takie cechy systemu jak np. właściwości lotne, zdolności działania w trudnych warunkach, a także celność ataku. Warmate 3.0 to wersja rozwojowa wprowadzonego kilka lat temu przez Grupę WB systemu amunicji krążącej. Cechuje się m.in. zwiększonym zasięgiem łącza radiowego, napędem o niższej sygnaturze akustycznej, a także możliwością automatycznego złożenia łopat śmigła w końcowej (terminalnej) fazie ataku.

image
Fot. Grupa WB. 

Warmate 3.0 może latać w odległości do 30 km od stanowiska kontroli lub na dystansie 80 km, jeśli kontrolę nad nim przejmie operator wyposażony w system U-Gate. Podobnie jak inne bezzałogowce Grupy WB, takie jak Warmate 1 i Warmate 2 oraz FlyEye i FT-5, jest zintegrowany z systemem zarządzania walką Topaz. 

Warmate 3.0 jest dostosowany do autonomicznego współdziałania w ramach roju, czy prowadzenia ataków wielokierunkowych. Po ustaleniu położenia „powietrznego magazynu” amunicji krążącej, obejmującej nawet do kilkunastu systemów, poszczególne systemy samodzielnie wypracowują separację (minimalną odległość w pionie i poziomie między statkami powietrznymi). Ta funkcjonalność to element systemu przełamywania zdolności antydostępowych A2/AD typu W2MPIR, zaprezentowanego niedawno przez Grupę WB.

System Warmate 3.0 jest prezentowany podczas tegorocznego MSPO przez Grupę WB, natomiast starszą wersję Warmate można zobaczyć na stoisku Wojsk Obrony Terytorialnej, które mają ten system na wyposażeniu.

>>> MIĘDZYNARODOWY SALON PRZEMYSŁU OBRONNEGO MSPO 2021 - WIADOMOŚCI, ANALIZY, WYWIADY - SERWIS SPECJALNY DEFENCE24.PL <<<

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 101
Reklama
GB
niedziela, 12 września 2021, 08:23

Rosyjscy terroryści podają, że ukraińskie drony zniszczyły zbiorniki z paliwem w Doniecku. Atak przeprowadzono przynajmniej dwoma dronami, a szczątki jednego z nich znaleziono. Nie podano jaki to dron. Może Warmate??? Gdzie była nie mająca analoga strącająca 100% celów na ćwiczeniach rosyjska OPL?

reht
środa, 8 września 2021, 16:03

Białoruś?

kk
wtorek, 7 września 2021, 22:40

Fajnie że jest kontrakt na eksport, szkoda że MON nie zamawia.

Monkey
wtorek, 7 września 2021, 22:15

Od dawna życzę sukcesów Grupie WB, bo to bardzo innowacyjna i przebojowa firma. To my mieliśmy mieć 1000 dronów, a będzie miał ktoś inny. Za plecami skrada się żenada:-(((

wert
środa, 8 września 2021, 15:02

innowacyjna i przebojowa w pasożytnictwie (przejęcie Radmora). Ten 1000 będzie miał jakiś Bangladesz czy inne Kongo któremu wystarczy prymitywne latadło. Nam potrzeba czegoś ZNACZNIE lepszego. Słyszałeś coś o rojach dronów? Dronach dedykowanych do likwidacji OPL n-pla? itd itd itd

GB
środa, 8 września 2021, 15:50

Radmor, ktoś sprzedał. Zgadnij kto... Poczytaj o dronach, w tym o rojach dronów WB, masz w polskiej prasie branżowej i jak mają przełamywać OPL.

wert
środa, 8 września 2021, 18:03

masz na myśli "rój" WB gdzie każdy dron ma operatora? Kpisz czy nie znasz pojęcia roju. AUTONOMICZNEGO do tego! Do przełamywania OPL masz Harpy, rojem jest CB-3, rojem będzie budowany przez KB Robotyka LUACC. Czytam niestety o dronach i porównanie z nimi WB to MIZERIA i OGÓRKI. A Radmor wiadomo KTO "sprzedał" i DLACZEGO pasożytowi

GB
czwartek, 9 września 2021, 07:44

Nie każdy dron ma operatora. Poczytaj o Wielowarstwowy Wielozadaniowy Misyjny Powietrzny Inteligentny Rój ‒W2MPIR. Warmate lecą autonomicznie we wskazany rejon (tylko na etapie wystrzeliwania są potrzebni jeszcze operatorzy). Tam może im wskazać cel kolejny dron lecący z tyłu i wyżej (owszem ten jest sterowany przez operatora)z założenia mają to być FlyEye i FT-5 Łoś. Tylko wybór konkretnego celu do zaatakowania ma należeć do decyzji operatora(masz o tym w artykułach p. Multarzyńskiego i Końskiego sprzed paru dni). Po drugie. Wiadomo - rząd polski sprzedał RADMOR. I po trzecie każda firma ma prawo inwestować i nie jest to pasożytnictwo - jakieś komunistyczne pojęcie masz o inwestycjach i gospodarce - tylko normalna działalność gospodarcza. RADMOR został przejęty przez WB parę ładnych lat temu i nadal sobie świetnie radzi co oznacza że zarówno dla RADMOR jak i WB była to dobra inwestycja.

wert
czwartek, 9 września 2021, 23:12

cała gospodarka tzw III RP "świetnie" sobie radzi a jaka to była/jest efektywna wystarczy porównać do gospodarki koreańskiej, startowała z 1:1 wylądowała na 0.3:1. Uspołecznianie kosztów, prywatyzacja zysków, Radmor dobrym przykładem. WWMPI "RÓJ" to tylko ściema dla przykrycia mizeroty w pracach nad SI i niech się tym WB zajmie zamiast łowić pożytecznych idiotów. Będzie znacznie lepiej. Akurat tego "żondu" który sprzedał/oddał za frajer do gatunku polskich bym nie zaliczył. Raczej do eksPOzytur. Radmor przetrwał dojenie, nic więcej

GB
niedziela, 12 września 2021, 08:18

A skad to wiesz rosyjski trolu? Akurat WB konstruje dobre drony i jak pokazuje życie cały czas je rozwija. Co ma cała gospodarka do przejęcia Radmoru? Ja tu widzę synergię i rozwój Grupy WB, w tym Radmor.

rezerwa 77r.
wtorek, 7 września 2021, 21:52

więcej dla POLSKIEJ ARMII , wszak czasy są ,, GORĄCE"

Jerd
wtorek, 7 września 2021, 22:32

Polska Armia nie chce kupować od WB. Od lat są bojkotowani w MON. Gdyby nie TOPAZ i ich współpraca nad ZSSW-30 to by nie istnieli. PGZ korzysta z ich wiedzy i "buduje" krajową konkurencję.

Yaro
poniedziałek, 13 września 2021, 15:21

Istnieliby - świetnie sobie radzą bez pomocy MON. I nie tylko Topaz i ZSSW-30, bo zapominasz chociażby o Raku, Krabie, Fly-Eye i kilku innych rozwiązaniach, które dostarczają do WP.

kd12
wtorek, 7 września 2021, 18:48

Cieszą dzisiejsze artykuły na DF24. To potwierdza, że dzisiejszy MON idzie w dobrym kierunku. Niemniej, jako wielbiciel MW SZ RP, a zwłaszcza floty podwodnej jestem zagubiony, brak nowych info.

lsd
środa, 8 września 2021, 12:38

Czy mogę prosić o wyjaśnienie w jakim to kierunku zmierza nasz MON, bo raczej nie on jest zamawiającym warmate. Za czasów dobrej zmiany doprowadzono do tego, iż żadnego nowoczesnego uzbrojenia nie kupuje się od grupy WB. Gdyby PGZ zadeklarowało, iż zacznie produkować radiostacje, to nawet bez jednego prototypu zostałyby zamówione, a o WB by zapomniano.

321
środa, 8 września 2021, 06:42

Bo tam nic się nie dzieje a MW leży na dnie więc jakie nowe informacje chcesz haha a dywizjon okrętów podwodnych praktycznie przestał istnieć.Został tam tylko nadpalony Orzeł który jak od święta się zanurza to towarzyszy ma cała flota okrętów ratunkowych :)

wert
wtorek, 7 września 2021, 18:02

"Warmate 3.0 może działać w "roju"". Operatorów dla każdego drona chyba!!! Przestańcie ściemniać i kadzić. Rój to jednostki liczne i autonomiczne a nie zestaw FlyEye- Warmate. Trudno się pochwalić że kupił jakiś "Bangladesz". ukraincy już tego badziewia nie chcą. Zaraz będą testować PRAWDZIWY rój: LUACC- jedna wyrzutnia 24 sztuki z głowicami po 2kg. A tu PR, PR, PR i wciskanie kiepścizny.

Waldemar Borkowski
czwartek, 9 września 2021, 09:55

Warmate dlatego wygrywa z innymi (w tym izraelskimi podmiotami), że jedna stacja kierowania (GCS) obsługuje do kilkunastu egzemplarzy amunicji krążącej w roju. To właśnie Izraelczycy odpadli, bo tam jedna sztuka amunicji krążącej oznacza powiązanie z JEDNYM terminalem. Pomijając, że gubili się, mieli problemy z lotem na dużej wysokości. Niestety, TESTY PORÓWNAWCZE jednoznacznie wskazują na to, że system Warmate jest dojrzały, a większość niestety nie. W realnym świecie PR niczego nie sprzedaje, sprzedaje się kiedy klient ma możliwość porównania systemów. Ukraiński jest jeszcze bardzo, bardzo daleko od tego etapu. Skądinąd, Ukraińcy właśnie zakończyli badania systemu Sokił, co oznacza pełne wdrożenie pewnej okrojonej odmiany systemu W2MPIR, właśnie z Warmate. To tak w kwestii tego, co kupują, a czego nie.

wert
piątek, 10 września 2021, 14:05

Sokił był gotowy już w 2017 więc bez naciągania/skracania czasu proszę. Do tego jest to ukraińska nazwa zestawu 3 Warmate/1 FlyEye, pojazd Kozak-2M, w którym znajduje się stacja kontroli. Załogę stanowią cztery osoby. Czyli po jednym operatorze na dron. Jak to się ma do GCS sterujące "kilkunastu egzemplarzy " dronów? W tymże 2017 ukraincy kupili partię wyrobów WB. I KONIEC na tym. Od tego czasu WB "prochu" nie wymyśliła a żydowskie drony zrobiły różnicę w Karabachu. Pewnie się gubiły dlatego tylko przypadkiem kasowały OPL Ormian. Jeden tak się zgubił że odnaleziono go w "Torze" w jakimś garażu. Ale gdzie im tam do specjałów Made in WB. A ukraincy "rzeźbią" faktycznie jakiś "Sokił" tyle że to maszyna uderzeniowa zabierając ładunek 300kg, zwie się Sokił 300. Już zaprezentowana na targach i WP będzie miało w końcu co kupić. No chyba że wybierze uderzeniowca super stealth z WB. Tak niewidoczny że jeszcze nikt go nie zobaczył Ten zachwyt nad mizerią WB mózgi wam wyjada

Pozdro z PL
wtorek, 7 września 2021, 20:35

" A tu PR, PR, PR i wciskanie kiepścizny " - dzięki za podanie definicji i całej prawdy o rosyjskiej propagandzie . A co do meritum jeden Warmate 3.0 - jedna Armata ( T-14) czasowo lub trwale wycofana z obiegu.

wert
wtorek, 7 września 2021, 22:51

głupie baldachimy z rurek/blachy stawiają na deklach po Karabachu. I co im zrobisz tym Warmatkiem bez prekursora? WB niech się weźmie do roboty. Pierwszy dron jakiego potrzebujemy to odpowiednik Harpy/Haroop- kupimy od żydów a od ukrainców kupimy LUACC bo nasze firmy, czy to z PGZ-etu czy WB to jeden wielki schit napompowany PR-em. A WB to pasożyt

eDZIO
środa, 8 września 2021, 15:00

Warmate lata a LUACC'ek to koncepcja. Koncepcji jest sporo nawet w PGZ. Pewnie jakas na prekursor tez sie znajdzie. Zreszta kto ci kaze walic w przedni pancerz? Co mamy swoje to mozemy powielac/modyfikowac. Kupowanie z polki jest dobre dla bogatych jak ZEA. Jesli plandek jest sporo to od tego jest system rozpoznania i mozdzierze.

wert
środa, 8 września 2021, 18:06

LUACC- "koncepcja" która zaraz będzie testowana. GDZIE jest WB??? Od 6 lat odgrzewają jednego kotleta którego nawet będący w takiej potrzebie ukraincy NIE CHCĄ. Dlaczego? Przecież taki "nowoczesny". Prekursor się nie znajdzie bo wymaga innej głowicy innego nośnika, INNEGO DRONA!

GB
środa, 8 września 2021, 13:25

To że stawiają to fakt, to czy jest to skuteczne nie jest wcale oczywiste. Opóźnisz zapalnik i być może głowica nienaruszona dotrze do pancerza.

wert
środa, 8 września 2021, 18:08

nie kpij z tym opóźnieniem. Się "rozplaszczy"

GB
środa, 8 września 2021, 21:06

O co się rozpłaszczy? O te druciki? To nawet nie jest przebadane przez rosyjski przemysł. Każda jednostka robi to we własnym zakresie i inaczej.

wert
czwartek, 9 września 2021, 10:00

chodzi o zasadę zatrzymania "drona" WB. A ta jest prosta jak drut, pręty, blacha, siatka z którego to materiału zbudować można SKUTECZNĄ zaporę. Za parę rubli

Q-Aron
wtorek, 14 września 2021, 14:27

Niestety dla żołnierzy budujących takie doraźne konstrukcje, to w niczym im nie pomoże. To nie jest rakieta Javelin, naprowadzana na kilka pikseli. Warmate ma kamery wideo i systemy sztucznej inteligencji wypracowujące najlepszy kąt i prędkość do ataku. Improwizowane zabezpieczenia do niczego się nie przydają.

GB
czwartek, 9 września 2021, 14:24

Skąd wiesz że to jest skuteczne. Jeszcze raz tłumaczę. Rosyjskie jednostki robią to we własnym zakresie beż żadnych badań konstrukcji robionych przez wykwalifikowane firmy czy instytuty.

wert
czwartek, 9 września 2021, 18:25

wystarczy znać budowę drona i odporność materiału na ZDERZENIE z przeszkodą. A czy przeszkoda ma atest czy nie to najmniejszy problem. Empiria jest skuteczna i SZYBKA

wacek
wtorek, 7 września 2021, 16:27

Jednym słowem mają dużo szczęścia, że nie dali się wciągnąć do nieudaczników zwanych PGZ.

ciekawy
wtorek, 7 września 2021, 16:23

Czy Ukraina już płaci czy dalej liczy na dary?

hakun
środa, 8 września 2021, 09:33

Ukraina płaciła za wszystko od zawsze Saszka ;) To Rosjan nie stać na chleb, ale stać na czołgi, biedny naród...

rechot czili pepers
wtorek, 7 września 2021, 16:02

Czyli Antoni miał rację !!! - będzie 1000 szt ;)))

Hit
wtorek, 7 września 2021, 14:18

Przenikalność głowicy 400 mm RHA, na ruskie tanki to nie wystarczy, ewentualnie na KTO.

królewiec
wtorek, 7 września 2021, 20:51

Rój wystarczy na wszystko czym jeżdżą i strzelają Rosjanie w granicach zasięgu skutecznego działania dronów. Czołg bez optyki ,elektroniki , paliwa , amunicji , wsparcia osłony , łączności , rozpoznania nie powalczy długo . Bezsilność i straty niszczą morale każdego wojska .

Sailor
wtorek, 7 września 2021, 17:18

Wystarczy na każdy ruski czołg.

kmdr
wtorek, 7 września 2021, 16:42

Zniszczy nie zniszczy, ale załoga w zbroję narobi.

GB
wtorek, 7 września 2021, 15:40

Jakbyś miał jeszcze problemy to sobie obejrzyj filmiki z Karabachu jak amunicja krążąca zwalczała różne T-72.

Sssssssss
wtorek, 7 września 2021, 15:05

To wystarczy na każdy czołg pod warunkiem nie atakowania w przód kadłuba czy wieży a amunicją krążącą dość łatwo atakować z dowolnego kierunku.

raexx
wtorek, 7 września 2021, 14:56

Kolego, ale Warmate atakuje z górnej półsfery...

123
wtorek, 7 września 2021, 14:45

Oooo specjalista :) tylko jest drobny problem w twoim toku rozumowania :) takim dronem można uderzyć w cel z każdej strony w dowolne miejsce :) a nie tylko od przodu.

GB
wtorek, 7 września 2021, 14:42

Od góry spokojnie wystarczy. A przecież atakuje z góry.

rezerwa 77r.
wtorek, 7 września 2021, 13:59

muszę wyrazić słowa UZNANIA

Kamil
wtorek, 7 września 2021, 13:50

firma WB jest chyba w niełasce naszych urzędników przez to , że nic chce dawać im łapówek , nie znajduję innego racjonalnego wytłumaczenia faktu, że ich innowacyjne produkty nie są wdrażane w naszym wojsku a urzędnicy razem z Ministrem Obrony udają, że Polacy nie potrafią zrobić dronów.

JJ
wtorek, 7 września 2021, 14:54

No przecież ostatnie warunki zamówienia na drony są jakby przepisane z data sheeta WBE. Myślę, że nie doszło do realizacji opcji na Warmate bo wiedziano, że system będzie podlegał szybkiej ewolucji. Teraz będziemy mogli kupić najnowszą wersję

Lord Godar
wtorek, 7 września 2021, 18:36

A nie lepiej poczekać jeszcze kilka lat na Warmate 10.0 czy 12.0 ? Będą jeszcze lepiej dopracowane ...

Taaaa
wtorek, 7 września 2021, 16:00

Święta naiwności...

yar
wtorek, 7 września 2021, 14:51

Jak to nie są wdrażane? Są, Tylko Ty o tym nie wiesz, lub nie chcesz wiedzieć! Że wymienię tylko Topaz, Fly Eye, Warmate, Fonet, udział w pracach HSW nad systemem wieżowym i wiele, wiele innych.

Sidematic
wtorek, 7 września 2021, 13:42

A u nas ciągle marzenia, że PGZ coś z siebie wyciśnie. Gdyby nie Antoni to drony mieliby tylko specjalsi i kilka sztuk na pokaz dla artylerii.

123
wtorek, 7 września 2021, 14:46

nie zapomnij o prawie 1000 warmate w WOT :)

Beka z PGZ
wtorek, 7 września 2021, 23:31

I ponad ośmiuset tysięcy tysięcy złotówek wydanych na drona z PGZ, którego nie ma do tej pory. Ile byśmy za to kupili Warmate i FlyEye?

Lord Godar
wtorek, 7 września 2021, 18:37

100 z opcją zakupu do 1000 szt , ale niestety nie zrealizowaną kolego ...

rozczochrany
wtorek, 7 września 2021, 13:37

A polska armia kiedy kupi? Polska armia powinna kupić na podwoziach samochodów ciężarowych wyrzutnie kontenerowe do odpalania wielu takich dronów naprowadzanych z użyciem systemu kierowania ogniem Topaz za pośrednictwem dronów rozpoznawczych czy artyleryjskich wozów rozpoznania z głowicami rozpoznawczymi. Ukraińcy już taki system w WB Electronics kupili.

grzesiek
wtorek, 7 września 2021, 13:07

Gratuluję nowego kontraktu dla grupy WB. Tak trzymać.

rozczochrany
wtorek, 7 września 2021, 13:06

Czyli poszły do Turcji albo na Ukrainę.

Lord Godar
wtorek, 7 września 2021, 18:38

Ukraina

Bebe3
wtorek, 7 września 2021, 13:03

Ukraina

Julek
wtorek, 7 września 2021, 12:42

Gratulacje i kolejnych sukcesów życzę.

dudek75
wtorek, 7 września 2021, 12:37

Cieszą takie informacje, bo to wzmacnia Grupe WB. Kupujący to Ukraina?

Arado
wtorek, 7 września 2021, 12:30

Niech zgadne ten odbiorca to Turcja ?

Piotr
wtorek, 7 września 2021, 11:51

Turcja? Ukraina? ZEA?

[sic!]
wtorek, 7 września 2021, 11:29

Który kraj dokupił Warmate'a?

Fanklub Daviena i GB
wtorek, 7 września 2021, 14:54

Kupił to za wiele powiedziane - do kupna potrzebna jest zapłata a jeśli to byli neobanderowcy, to Polin za to kasy nie ujrzy... :D

Za dużo powiedziane
środa, 8 września 2021, 00:33

Rosja i jej stan umysłu tego nie pojmie ale skoro nabywca chce być nieujawniany to po prostu musi być to jakiś niezadowolony klient co kupował od partaczy z Rosji i ma już dosyć :)

kłoppotek
wtorek, 7 września 2021, 23:48

da tawariszcz tak sobie to w Pitierburgie wmawiajcie

Ścisły
wtorek, 7 września 2021, 19:23

Nie ma takiego kraju jak Polin.

Sarmata
wtorek, 7 września 2021, 16:54

To firma prywatna to powinna dostac boję się tylko że za to zaplaci Polska w ramach pomocy dla ukrainy. A więc moja rodzina mordowana w 1943 roku na Wołyniu zaplaci za pro-pbanderowską ukrainę. I trzeba za to dziekować rządowi PiSu.

Bodek
wtorek, 7 września 2021, 16:30

To nie jest firma z PGZ ,tam nie ma dotacji za nic nie robienie

hermanaryk
wtorek, 7 września 2021, 20:14

Ale w 1/4 należy do skarbu państwa :)

GB
wtorek, 7 września 2021, 15:37

Taaa ignorancie. WB dostarczał już Warmate na Ukrainę. Gdyby nie było zapłaty, to nie byłoby kolejnych dostaw. Tylko wy w Rosji sprzedajecie broń, a później umarzacie długi tak jak Kubie przykładowo.

rex
wtorek, 7 września 2021, 11:16

Ukraina pewnie

Pjoter
wtorek, 7 września 2021, 11:13

BRAWO

prawnik
wtorek, 7 września 2021, 11:09

No i dobrze mówił poprzedni minister ON że będzie tysiąc Warmate :)

Pablito
wtorek, 7 września 2021, 11:01

Ciekawe - ile będzie miało takich systemów Wojsko Polskie - ktoś wie?

wifi
wtorek, 7 września 2021, 10:53

I to jest to co Polska powinna rozwijać, systemy które są skuteczne, trudne do eliminacji ale przy tym wielokrotnie tańsze niż to co ma być znieszczone z ich pomocą. Jeżeli taki rój byłby na tyle autonomiczny, żeby tylko wskazać kierunek gdzie ma atakować a reszta byłaby zautomatyzowana, od wyboru celu, przez przydzielenie konkretnych elementów roju które mają zniszczyć cel, oraz sposobu jego zniszczenial; to w miarę tanim rozwiązaniem można wyłączać czołgi wroga z akcji (uszodzenie optyki), pojazdy opancerzone, obronę przeciwloticzą. Trzeba tylko trochę uczenia maszynowego, jednostki latającej która by zarządzała i rozpoznawała wrogie jednostki. Mam nadzieję, że to kierunek o którym myśli WB

Twin2
wtorek, 7 września 2021, 10:51

Ktoś może mi racjonalnie powiedzieć jakie są przyczyny dyskryminacji tej polskiej firmy przez nasze władze? Bo w dronach i ich kompleksowym wykorzystaniu są niewątpliwie w PL najlepsi. Czemu wiec brak zamówień?

Mirosław
wtorek, 7 września 2021, 16:59

Przyczyny są proste. nasza obecna władza NIENAWIDZI !!! firm prywatnych na które nie ma wpływu i w których nie może wyznaczać prezesów. Według naszych obecnych władz najlepsze jest to co państwowe. Dokładnie tak jak za PRL-u.

hermanaryk
wtorek, 7 września 2021, 20:21

Tak nienawidzi, że aż ma w nich udziały i kupuje od nich na potęgę. A co do Warmate, to poprzednia wersja nie była zbyt udana. Ta wygląda na znacznie lepiej pomyślaną, więc zapewne możemy się spodziewać większych zamówień.

LOL
środa, 8 września 2021, 13:49

Żartujesz sobie? WB zostało decyzją MON wykluczone z przetargów na drony. Co do udziałów, to od tego się zaczęło- PiS sobie wymyślił, że przejmie WB, aby stali się spółką PGZ, ale udało im się kupić tylko 25% udziałów. I właśnie od tego momentu zaczęła się wala z WB- odcięcie od zamówień, by wymusić na nich sprzedaż przynajmniej kolejnych 26% udziałów. Ale WB to nie spółka państwowa- nie są uzależnieni od zamówień MON- produkują na eksport i z tego są w stanie się utrzymać.

wert
piątek, 10 września 2021, 18:40

wykręciłeś kota ogonem bo jak na razie to WB wymyśliło sobie że wyjmie Radmora z PGZ-tu i dzięki fumflom w odPOwiednich miejscach zrobili tego deala.

Q-Anton
wtorek, 14 września 2021, 14:29

Aby wyjęcie spółki Radmor z PGZ było możliwe potrzebny byłby wehikuł czasu. Zakład został sprywatyzowany i przejęty w dobre ręce, dzięki czemu się rozwija, na lata przed powstaniem PGZ. Proszę bardziej się postarać pisząc te dyrdymały. Choćby podstawowe sprawdzanie dat.

szwejk
wtorek, 7 września 2021, 14:51

Przyczyna jest tylko jedna. Brak możliwości obsady stołków w radzie nadzorczej i zarządzie przez rząd. WB zgodziło się odsprzedać 24% udziałów państwowemu PFR S.A., a to za mało, żeby wcisnąć kolejnych misiewiczów.

Fflyer
wtorek, 7 września 2021, 14:12

No właśnie. Nasza armia powinna już mieć zamówione kilka tysięcy sztuk dronów i amunicji krążącej

tut
wtorek, 7 września 2021, 10:46

Szkoda że polska armia nie posiada takich zdolności. Tym bardziej, że wersje warmate2 mają 180 km (operacyjny 240km). Można by było odepchnąć przeciwnika na naprawdę spory dystans. Żadna artyleria nie miała by prawa do nas podejść. A jeszcze ciekawsze są zdolności do niwelowania bańki antysystemowej. Jeżeli mamy liczyć na jakąś pomoc to to trzeba koniecznie zrobić.

Driver25
wtorek, 7 września 2021, 14:13

Dziwna sprawa to to że nie zamawia się od lat sporych ilości tych systemów dla naszej armii

lolek
wtorek, 7 września 2021, 16:01

"V" kolumna w MON wśród decydentów działa skutecznie.

Monika 177777
wtorek, 7 września 2021, 10:45

To tylko kupować Mon powinien zamówić takich dronów z 1000-1500 sztuk ustawić na wschodniej Flance zasieg 30 kilometrów już robi piękna robotę panie Blaszczak tylko kupować

Pawcio1969
wtorek, 7 września 2021, 18:40

1000 kupiono już kilka lat temu..

Pablo
środa, 8 września 2021, 13:51

Ludzie, ile można prostować te bzdury... Kupiono 100. kolejne 900 to była opcja przewidziana w umowie- MON tej opcji nigdy nie zrealizował.

Victor
środa, 8 września 2021, 07:54

Nie żartuj. Kupiono 100. Opcji na pozostałe nie zrealizowano.

Chyżwar
wtorek, 7 września 2021, 10:45

Można takie kupić. Tylko po co?

Jjkks
wtorek, 7 września 2021, 18:14

Chcesz pokoju to szykuj się do wojny

Andrzej
wtorek, 7 września 2021, 10:44

Brawo,pytanie czy polscy urządnicy bedą chcieli to zakupić. Ja osobiscie wątpie.

Patry
wtorek, 7 września 2021, 10:39

gdzie jest nasz IU ... i dlaczego pierwszym użytkownikiem nie są nasi chłopcy ... ? co musi sie wydarzyć aby w końcu zacząć promować nasze produkty ( szczególnie tak nowoczesne i stosunkowo tanie w stosunku koszt/efekt ...

Woyak
wtorek, 7 września 2021, 14:14

Właśnie, dobrze napisane

dlaczego
wtorek, 7 września 2021, 10:34

W najnowszej wersji? Dlaczego polacy nie potrafią robić tak jak amerykanie i co najlepsze zostawić dla siebie?

Paweł P.
wtorek, 7 września 2021, 10:22

Brawo!

Muminek
wtorek, 7 września 2021, 10:10

My kupimy w Turcji ...

hermanaryk
wtorek, 7 września 2021, 20:23

W Turcji kupiliśmy takie, których WB Electronics nie potrafi jeszcze zrobić.

Rucholu
wtorek, 7 września 2021, 19:19

Wam Turcja nie sprzeda

Tweets Defence24