Polacy w Mali w komplecie

15 kwietnia 2013, 12:56
hercules
Po raz pierwszy w historii polski samolot (C-130 Hercules) - fot. Lockheed Martin
Defence24
Defence24

DOTYCZY:


Polski Kontyngent Wojskowy w Mali osiągnął docelowy stan osobowy.  Do Bamako doleciał bezpiecznie z Wrocławia samolot C-130 Hercules z 15 żołnierzami oraz sprzętem.Czytaj też: Polska wysyła więcej żołnierzy do Mali

Do 4 logistyków, którzy są już w Mali od 2 miesięcy oraz dowódcy PKW ppłk Adam Jangrota dołączyli logistycy z Bydgoszczy, Opola, Szczecina i Poznania oraz saperzy ze Szczecina i Wrocławia. Hercules przywiózł też sprzęt saperski i łączności oraz niezbędne zaopatrzenie.

Przerzut ludzi i 4 ton ekwipunku na liczącej prawie 7 tys. km trasie odbył się bez zakłóceń  i Polacy będą mogli wreszcie rozpocząć wykonywanie powierzonych im, w ramach misji szkoleniowej EUTM, zadania. Należą do nich, m.in.  szkolenie logistyczne malijskich żołnierzy, zabezpieczenie przeciwminowe baz, a także realizacja zadań w dowództwie misji z zakresu transportu, ochrony kontrwywiadowczej i zabezpieczenia administracyjnego.

Czytaj więcej: Rozpoczyna się misja szkoleniowa UE w Mali z udziałem Polski

Dowództwo Misji Szkoleniowej Unii Europejskiej w Mali, która potrwa ok. 15 miesięcy objął francuski generał Francois Lecointre. W ramach misji Unii Europejskiej, do Mali wysłano w sumie 550 żołnierzy. Polska wysłała do Mali 20 żołnierzy na mocy Postanowienia Prezydenta RP z dnia 7 lutego 2013.

(MMT)

 
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24