Pokaz wyszkolenia żandarmerii przed szczytem NATO w Warszawie

24 maja 2016, 16:43
Fot. R. Surdacki
Fot. R. Surdacki
Fot. R. Surdacki
Fot. Rafał Surdacki

We wtorek na stadionie PGE Narodowy minister obrony narodowej Antoni Macierewicz obserwował pokaz wyszkolenia żołnierzy Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej, który został przeprowadzony w związku z przygotowaniami do szczytu NATO w Warszawie.

Mamy świadomość tego, że mogą się zdarzyć bardzo różne okoliczności. My podejmujemy te działania, które mają wyeliminować wszystkie zagrożenia. Nie dlatego, żeby pokazać sprawność naszych żołnierzy i żandarmów. Nie dlatego, żeby pokazać nowoczesny sprzęt. Tylko dlatego, że rzeczywiście będziemy mieli w Polsce najważniejszych przywódców świata, a ich obrady będą decydowały o bezpieczeństwie świata. Szef MON zaznaczył, że podejmowane przez wszystkie służby działania gwarantują bezpieczeństwo podczas szczytu. Będziemy robili wszystko, żeby wyeliminować różnorodne zagrożenia. Obszar państwa będzie na bieżąco monitorowany i na bieżąco analizowany przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu, który pozwoli nam wyeliminować jakiekolwiek zagrożenie, a także zabezpieczyć naszą przestrzeń powietrzną.

Minister obrony narodowej obejrzał pokaz sprawdzenia pirotechnicznego iglicy stadionu i trybuny, usunięcia podejrzanego ładunku, obezwładnienia napastnika i ewakuacji osoby ochranianej, przyglądał się także wyposażeniu specjalnego oddziału żandarmerii. Prezentacja na płycie i trybunach to tylko wycinek całego systemu ochrony.

  Symulacja, z którą mogliśmy się zapoznać udowadnia, że jesteśmy przygotowani do tego, żeby szczyt NATO w Warszawie przebiegł spokojnie i bezpiecznie  dodał na zakończenie spotkania z mediami szef MON.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24