Pojazdy Double Eagle dla niszczyciela min Kormoran II

10 czerwca 2014, 18:10
Fot. Saab AB.
Defence24
Defence24

Marynarka Wojenna RP wykorzysta pojazdy bezzałogowe Saab Double Eagle na nowo opracowywanych niszczycielach min typu Kormoran II.

Według informacji Saaba, system Double Eagle będzie stanowić wyposażenie polskich niszczycieli min typu Kormoran II. W chwili obecnej pojazdy bezzałogowe rodziny Double Eagle znajdują się na wyposażeniu szeregu marynarek wojennych, także operujących w obszarze Morza Bałtyckiego i Morza Północnego, w tym sił morskich Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji.

Saab Double Eagle to rodzina bezzałogowych pojazdów podwodnych, przeznaczonych do prowadzenia działań przeciwminowych. Systemy tego typu mogą być wykorzystywane zarówno do wykrywania, jak i do zwalczania zagrożeń minowych. Są one zbudowane zgodnie z zasadami otwartej architektury, co pozwala ich konfigurację zgodnie z wymogami użytkownika. Ich konstrukcja zapewnia dużą stabilność, ułatwiając rozpoznawanie zagrożeń.

Pojazdy Double Eagle nowej generacji są w stanie prowadzić działania zarówno jako autonomiczny system podwodny, jak i zdalnie sterowany system podwodny. Double Eagle operujący jako autonomiczny pojazd podwodny będzie także zdolny do samodzielnego znalezienia złącza w celu przekazania informacji i naładowania akumulatorów. Umożliwi to uniknięcie ryzyka, które występuje podczas wypłynięcia lub odzyskiwania urządzenia.   

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Reklama
adleR
środa, 11 czerwca 2014, 15:58

Nie zapominajmy że Double Eagle to tylko nosiciel stacji hydrolokacyjnej HMS-300 (podczepiona pod pojazd na zdjęciu) której producentem i integratorem z całym systemem dowodzenia na KORMORANIE jest nasz rodzimy OBR Centrum Techniki Morskiej z Gdyni ...

Stary Marynarz
środa, 11 czerwca 2014, 12:46

Prawdopodobnie Eagle Saaba podzieli los ZSW uprzednio planowanego dla Gawrona...

Tweets Defence24