Reklama
Reklama

Pjongjang wystrzelił rakiety. Reakcja na zaostrzenie sankcji

3 marca 2016, 13:37
PAP
Fot. Leonidl/wikipedia

Korea Północna w czwartek wystrzeliła w morze ze swojego wschodniego wybrzeża pociski bliskiego zasięgu - poinformował minister obrony Korei Południowej Han Min Ku. Do zdarzenia doszło kilka godzin po tym, jak ONZ zdecydowanie zaostrzyło sankcje wobec Pjongjangu. 

Minister podkreślił, że Seul wciąż jest w trakcie badania sprawy. Na razie wiadomo, że pociski wystrzelono w kierunku Morza Japońskiego o godz. 2 w nocy czasu polskiego.

Korea Północna dokonała wystrzału mimo przyjętej w środę przez Radę Bezpieczeństwa ONZ rezolucji, która zdecydowanie zaostrzyła sankcje wobec Pjongjangu. Rezolucja jest odpowiedzią na przeprowadzony przez Pjongjang 6 stycznia test bomby wodorowej, potężniejszej od trzech testowanych w poprzednich latach ładunków. Ponadto Korea Północna wystrzeliła w lutym rakietę balistyczną dalekiego zasięgu, która umieściła na orbicie okołoziemskiej satelitę.

Przyjęta rezolucja przewiduje m.in. zastosowanie po raz pierwszy systematycznych kontroli towarów pochodzących z Korei Północnej lub eksportowanych do tego kraju. Ponadto przedstawiciele handlowi Pjongjangu w Syrii, Iranie i Wietnamie znaleźli się wśród 16 osób oraz 12 podmiotów prawnych objętych sankcjami ONZ.

Dotychczasowe rezolucje ONZ zabraniają Korei Północnej prób z bronią jądrową oraz testów balistycznych. Nie zważając na te zakazy, Pjongjang nie ustaje w wysiłkach na rzecz zwiększenia swego potencjału wojskowego, w tym jądrowego.

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Reklama
Syn generała LWP
piątek, 4 marca 2016, 11:05

Skonstruowanie, wyprodukowanie i testowanie WŁASNEJ bomby wodorowej, WŁASNYCH rakiet balistycznych dalekiego zasięgu, które są w stanie umieścic na orbicie okołoziemskiej satelitę przez Korea Północna bezspornie świadczy o ich WYSKOM zawansowaniu technicznym, opracowaniu własnych technologii oraz że posiadają autentyczną ELITĘ NAUKOWĄ jakiej NIE MA i chyba NIGDY nie będzie w lemingowej Polsce. W Polsce i imperialnym bandyckim USA zakłamane media usiłują UMNIEJSZAĆ, wyśmiewać się z faktycznego ISNIEJĄCEGO wysokiego zaawansowania myśli technicznej oraz wysokiego poziomu ELIT naukowych Korei Północnej. Ta wysoka wiedza techniczna oraz nie podważalne osiągniecia techniczne zostaną przeniesione oraz wykorzystane w innych dziedzinach życia z pożytkiem dla ludzi. Imperialne USA są wściekłe, że Korea Północna nie jest ich WASALEM jak Polska. Polska w rozwoju techniki nawet nie dosięga do pięt tej FAŁSZYWIE wyśmiewanej Korei Północnej. ZWAŚNIONA Polska jest jedynie zajęta walkami PRZESTEPCZYCH politycznych gangów politycznych o koryto centralnej władzy aby się tym sposobem mogli NAKRAŚĆ mafiozi tych gangów. Rozwój Kraju ich w ogóle NIE interesuje. Obrona Polski przez te zdemoralizowane gangi polityczne jest ciągle traktowana jak kawałek TORTU dzielonego po każdych wyborach.

Zenio
niedziela, 6 marca 2016, 10:37

Wyprodukowanie własnej bomby wodorowej świadczy o zaawansowaniu technicznym z poziomu lat 50 ubiegłego stulecia. Nie świadczy to o wysokim poziomie kadry naukowej tylko pakowaniu sporych środków finansowych w projekt którego jedynym celem jest utrzymanie przy władzy dynastii dyktatorków. O tym jak zainteresowane rozwojem kraju sa władze Korei Północnej możne służyć porównanie tego kraju z Koreą Południową która w prawdzie broni nuklearnej nie posiada ale jest jednym z filarów światowej gospodarki i jednym z liderów rozwoju technologii.

Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama