PIT-Radwar wesprze system Zenit

15 listopada 2019, 09:38
thumbnail_ZENIT - ilustracja
Ilustracja: PIT-Radwar

Spółka PIT-Radwar S.A. podpisała z 2. Regionalną Bazą Logistyczną umowę na modyfikację i naprawę urządzeń kierowania uzbrojeniem Zenit P i Zenit B.

System Zenit służy do zabezpieczenia dowodzenia i kierowania walką przy użyciu środków obrony przeciwlotniczej kraju. Przewidywany jest do wymiany informacji w narodowym systemie dowodzenia. Spółka PIT-Radwar była wykonawcą elementów Zenit w pierwszej połowie lat 80-tych.

Modyfikacja (połączona z remontem głównym), której dotyczy umowa, ma na celu przygotowanie wozów do pracy w systemie Łowcza-Rega. Zostanie ona oparta na rozwiązaniach zastosowanych w wyrobach PIT-Radwar S.A., stanowiących bazę dla rozbudowywanego systemu dowodzenia wojsk obrony przeciwlotniczej.

PIT-RADWAR S.A. jest wykonawcą stacji radiolokacyjnych, terminali oraz oprogramowania wspomagającego proces kierowania i dowodzenia, które stanowią elementy składowe systemu ŁOWCZA-REGA i dysponuje wiedzą, umiejętnościami oraz kompetencjami zapewniającymi właściwe i terminowe wykonanie umowy. 

Prezes Zarządu PIT-RADWAR Krzysztof Kluza

Jak zaznacza w komunikacie spółka, przeprowadzone prace zapewnią skuteczne przetwarzanie informacji, pochodzącej ze stacji radiolokacyjnych (NUR-21M, Soła, Bystra), a także nadrzędnych systemów dowodzenia typu Łowcza, przeznaczonych do kierowania walką ze szczebli dowódcy dywizjonu i dowódcy baterii do dowódców plutonów i drużyn, wyposażonych w terminale Rega-3 i Rega-4.

Wartość umowy to prawie 36,3 mln zł.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24