Piloci w 4 Skrzydle Lotnictwa Szkolnego w powietrzu [FOTO]

31 stycznia 2021, 09:12
Moszczański Zbigniew 4slsz
Fot. st. szer. Zbyszek Moszczański
Reklama

Jednym z priorytetowych zadań 4 Skrzydła jest koordynacja procesu szkolenia lotniczego realizowanego przez pilotów wojskowych statków powietrznych z podległych jednostek.

Jak poinformowała por. Ewa Złotnicka, pierwszy kwartał roku szkoleniowego piloci i instruktorzy baz lotniczych 4 SLSz poświęcą na doskonaleniu umiejętności pilotażu i podtrzymaniu odpowiednich nawyków. Realizacja programowego szkolenia lotniczego przygotuje również pilotów do roli instruktora, jaką pełnić będą przy szkoleniu podchorążych LAW.

Piloci podczas szkolenia przywiązują dużą wagę do własnego przygotowania i wyszkolenia, które ma ogromny wpływ na wykonanie powierzonych zadań. Dlatego o każdej porze dnia i nocy szlifują swoje umiejętności oraz podnoszą kwalifikacje.

Nadrzędnymi celami szkolenia personelu są: opanowanie techniki pilotowania, eksploatacji sprzętu, poruszania się w przestrzeni powietrznej, taktycznej i operacyjnej, operowania uzbrojeniem oraz techniki i taktyki walki powietrznej.

image
Fot. por. Ewa Złotnicka
image
Fot. por. Ewa Złotnicka
image
Fot. st. szer. Zbyszek Moszczański
image
Fot. st. szer. Zbyszek Moszczański
image
Fot. st. szer. Zbyszek Moszczański
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 13
Reklama
Bursztyn
poniedziałek, 1 lutego 2021, 16:26

6 kadetów masakra

Alexy
niedziela, 31 stycznia 2021, 21:45

Zamiast Masterów mogła być doskonalona Iryda. Wszystko w konstrukcji bardzo podobne. Za zniszczenie programu Irydy ktoś powinien siedzieć!!!!

kaka
niedziela, 31 stycznia 2021, 20:57

to stwierdzenie " ...i podtrzymaniu odpowiednich nawyków", daje troche do myślenia co do rocznego nalotu naszych asów.

Alexy
niedziela, 31 stycznia 2021, 19:46

Zamiast Masterów mogły latać udoskonalane Irydy. Prawie wszystko się zgadza w konstrukcji. Za zniszczenie projektu Irydy ktoś powinien odpowiedzieć!!!

poniedziałek, 1 lutego 2021, 16:29

Ty Alexy tak się znasz na lotnictwie jak wilk na gwiazdach. Nawet tej nieszczęsnej Irydy nie byliśmy w stanie dopracować, bo nie mieliśmy po temu odpowiednich komptencji. Takie gadanie co tobyśmy nie zrobili może służyć tylko :pokrzepieniu serc" Niestety.

Alexy
wtorek, 2 lutego 2021, 07:46

Znawca lotnictwa chce powiedzieć, że Iryda jako bardzo dobry samolot, z rozwiązaniami konstrukcji jak Mastery czy amerykański Scorpion powstała dla pokrzepienia serc?!!! Gratuluję logiki w myśleniu!!! Irydą zainteresowane były już Indie. A co zrobiono z dorobkiem inżynierów i fachowców z Mielca?!!! To była polska myśl techniczna, z której niektórzy drwią. Żałosne!!!

T.S.
poniedziałek, 1 lutego 2021, 10:53

Powinny, jak uwalano IRYDĘ mieliśmy chyba ok. sztuk12 w użytkowaniu plus kilka w montażu. Gdzieś w sumie 18-19 sztuk. Po 15 latach od wycofania Iryd dorobiliśmy się aż 12 Masterów. Jesteśmy " wielcy"

Irek
niedziela, 31 stycznia 2021, 22:03

Bardzo dobry samolot Iryda została celowo zniszczona, tyle pieniędzy poszło na marne. Pomyśleć że od ćwierć wieku polscy piloci mogli by latać już na następcy Iskry. Do tego czasu zapewne Iryda już by miała następcę produkowaną przez polski przemysł. Jak żywo widac ten sam mechanizm na przykładzie karabinka Grot, po co Polskie jak może być włoskie, niemieckie, francuskie byle nie Polak zarobił i miał miejsca pracy.

Dr psi
niedziela, 31 stycznia 2021, 13:36

Nie ma czym się chwalić. Samoloty którymi dysponują to żenada oczywiście wyłączając z tego PZL-Orlik który jest bardzo dobrym samolotem.

yar
niedziela, 31 stycznia 2021, 20:14

Ty sam jesteś "żenada"! Akurat te samoloty są bardzo nowoczesne. I tutaj JEST się czym chwalić!

Logistyk
niedziela, 31 stycznia 2021, 19:49

Były kiedyś plany uzbrojenia Orlika. Oczywiście spełzły na niczym. M346 Bielik też przydałby się w wersji uzbrojonej.

Matnet
niedziela, 31 stycznia 2021, 18:13

Samoloty do szkolenia mamy całkiem przyzwoite, wymiana iskier na mastery to duży postęp, tylko masterów za mało powinno być przynajmniej 32 sztuki

Zawisza_Zielony
poniedziałek, 1 lutego 2021, 12:46

Mamy 48 samolotów bojowych (Migów i Su nie liczę bo to ich potencjał został skutecznie zdegradowany) na co więc na 32 maszyny szkolne. Przy tej ilości to już 16 jest dużo.

Tweets Defence24