Pierwsze A-29 Super Tucano dla Libanu

11 listopada 2017, 12:14
Fot. lb.usembassy.gov
Reklama
Defence24
Defence24

Libańskie Siły Powietrzne odebrały dwa pierwsze samoloty A-29 Super Tucano. Uroczystość miała miejsce w bazie lotniczej w Hamat.

Dostarczone maszyny to pierwsze z sześciu egzemplarzy A-29 Super Tucano, jakie trafią ostatecznie do Libanu. Samoloty pozwolą lotnictwu tego państwa na działania z użyciem broni precyzyjnej, w dowolnych warunkach atmosferycznych, w dzień i nocy.

Czytaj też: Liban chce kupić samoloty A-29 Super Tucano

Biorąca udział w przekazaniu samolotów ambasador Stanów Zjednoczonych przypomniała, że w ciągu ostatniego dziesięciolecia USA wsparły siły zbrojne Libanu sprzętem i szkoleniami wartymi łącznie ponad 1,5 mld USD. Przeszkolono w tym czasie ponad 32 tys. libańskich żołnierzy.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Reklama
tak tylko.... piszę
sobota, 11 listopada 2017, 18:10

Jako Polska mieliśmy "prawa" do Orlika. Teraz tylko użytkijemy słono płacąć za modyfiakcje przeglądy itd. Zyski z tego płyna za granice...

żołnierz
sobota, 11 listopada 2017, 22:12

no fakt z tym ze ten Orilk to sie nadaje najwyzej na pomnik - patrz np kompromitacja i żenada w Indiach na testach o czym cisza jak makiem zasial - szereg jego wypadkow i katastrof jak np ta w Kolumbii tez zrobila swoje ze nikt tego badziewia z marnymi wlasciwosciami lotnymi nie chce kupowac

Tweets Defence24