Pierwsza Konferencja Optoelektroniczna w Polsce. "Optoelektronika dla bezpieczeństwa państwa i obywateli"

30 września 2015, 16:23
Ilustracja: PCO S.A.

PCO S.A. przy współudziale Wojskowej Akademii Technicznej, Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki oraz Politechniki Warszawskiej organizuje pierwszą w Polsce Konferencję Optoelektroniczną. Spotkanie będzie mieć miejsce w dniach 7 i 8 października w Rawie Mazowieckiej.

Konferencja odbędzie się w dniach 7 i 8 października tego roku w Rawie Mazowieckiej, zostanie ona w całości poświęcona zagadnieniom związanym z optoelektroniką, w tym termowizją i fotoniką. Spotkanie odbędzie się pod hasłem "Optoelektronika dla bezpieczeństwa państwa i obywateli". W ramach konferencji omawiane będą również tematy związane ze współpracą badawczo-naukową przemysłu zbrojeniowego, uczelni wyższych i instytutów badawczych.

Optoelektronika to rozwijająca się dziedzina nauki, związana z przemysłem wysokich technologii. Wyroby optoelektroniczne mogą znajdować zastosowania zarówno cywilne jak i wojskowe. Konferencja ma na celu umożliwienie wymiany doświadczeń i informacji dotyczących rozwoju optoelektroniki, pokazać, że polski przemysł, nauka oraz ośrodki badawczo-rozwojowe, prowadzą innowacyjne działania.

Ryszard Kardasz, Prezes PCO S.A.

Prezes PCO S.A. Ryszard Kardasz podkreśla, że systemy optoelektroniczne mogą znaleźć zastosowania zarówno w siłach zbrojnych, jak i w sektorze cywilnym. Spotkanie ma pozwolić na wymianę doświadczeń i informacji dotyczących rozwoju optoelektroniki. Prezes Ryszard Kardasz zwraca uwagę na znaczenie spotkania dla zademonstrowania, że polskie przedsiębiorstwa, jednostki naukowe oraz ośrodki badawczo-rozwojowe prowadzą innowacyjne działania.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej konferencji.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24