Reklama

PCO S.A. na pierwszych polskich targach proobronnych

7 czerwca 2016, 18:05
PCO na Pro Defense
Fot. PCO S.A.
Defence24
Defence24

PCO S.A. zaprezentowało swoje produkty podczas odbywających się w Ostródzie Targów Pro Defense. Na stanowisku firmy można było zobaczyć wybrane produkty z zakresu wyposażenia indywidualnego. W imprezie wzięło udział ponad 130 firm i podmiotów wojskowych.

W ramach ekspozycji Polskiej Grupy Zbrojeniowej zaprezentowano produkty PCO S.A., m.in.: Zespół celowników dziennych DCM-1 „SZAFIR”, Strzelecki celownik termowizyjny SCT „RUBIN”, Monokular noktowizyjny MU-3M „KOLIBER”, Zminiaturyzowane gogle noktowizyjne PNL-2ADM „SZPAK”, Kamerę termowizyjną KLW-1 „ASTERIA”, Głowicę optoelektroniczną GOC-1 „NIKE” czy Lotnicze gogle noktowizyjne PNL-3M „ORLIK”.

Targi Pro Defense były pierwszym tego typu wydarzeniem w Polsce i Europie. Na imprezie pojawiły się organizacje proobronne z Polski i innych krajów członkowskich NATO. Zakres tematyczny targów obejmował m.in.: broń i amunicję, optykę, logistykę, komunikację, ratownictwo, outdoor oraz szkolenia i wydawnictwa branżowe.

Odbywający się podczas Pro Defense dwudniowy kongres w połączeniu z targami pozwolił firmom na prezentację nowoczesnego sprzętu wojskowego. Uczestnicy wydarzenia mogli również obejrzeć przygotowane przez jednostki specjalne pokazy. Zorganizowano je na znajdującym się w pobliżu hal targowych jeziorze Sajmino.

Czytaj też: Expo Mazury jako "Centrum dla obronności"

Wydarzeniu towarzyszyły również szkolenia, warsztaty, prezentacje i pokazy. Pro Defense to pierwsza w Polsce impreza poświęcona tematyce obrony terytorialnej, które budzi coraz większe zainteresowanie nie tylko w kontekście bezpieczeństwa narodowego, ale również w wymiarze indywidualnym. Wydarzenie było skierowane przede wszystkim do członków organizacji proobronnych i paramilitarnych, uczniów klas mundurowych oraz studentów kierunków wojskowych, miłośników militariów, a także survivalu i outdooru.

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Morgul
czwartek, 9 czerwca 2016, 11:09

czy to prawda, że podobnej klasy sprzęt jaki proponuje PCO można za połowę ceny kupić na amerykańskim amazonie ? ktoś się orientuje ?

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama