Reklama

PCO S.A. na ćwiczeniach Anakonda i Balt Military Expo

30 czerwca 2016, 17:25
Balt Military Expo Fot. PCO
Anakonda 2016 Fot. PCO
Anakonda 2016 Fot. PCO

Spółka PCO S.A. zaprezentowała swoje wyroby w trakcie odbywających się w Polsce manewrów wojskowych NATO Anakonda 2016. Jej przedstawiciele pojawili się również na targach Balt Military Expo organizowanych w Gdańsku. 

PCO przedstawiła zaprezentowała swoje produkty w trakcie odbywających się w Polsce w dniach 7-17 czerwca ćwiczeniach Sił Zbrojnych RP realizowanych w układzie wielonarodowościowym. W warunkach polowych pokazano m.in. głowice optoelektroniczne GOD-1 „IRIS” oraz GOC-1 „NIKE”, kamery termowizyjne KLW-1 „ASTERIA” oraz KMW-3 „TEMIDA”. Podczas ćwiczeń zaprezentowano również wyposażenie dla indywidualnego żołnierza, w tym, wykorzystywane przez Wojsko Polskie: celownik termowizyjny SCT „RUBIN”, monokular noktowizyjny MU-3M, celownik dzienno-nocny CKW „BAZALT” oraz lornetkę noktowizyjną NPL-1M „BROM”. PCO S.A. pokazało także zmodernizowaną lornetkę termowizyjną NPL-1T „AGAT”.

Przedstawiciele spółki pojawili się również na organizowanych w dniach 20-22 czerwca wystawie Balt Military Expo w Gdańsku. Podczas wydarzenia pokazano zminiaturyzowane lotnicze gogle noktowizyjne PNL-3M „ORLIK”. Gogle te, przeznaczone dla załóg śmigłowców, są wyrobem podwójnego zastosowania. Umożliwiają prowadzenie lotów w warunkach nocnych i są oparte na najnowszej generacji wzmacniaczach obrazu XR5 16mm z systemem autogating. Obecnie PCO S.A. uzyskuje na nie certyfikacje umożliwiające wprowadzenie urządzenia na rynek cywilny.

Na gdańskiej wystawie Spółka zaprezentowała również zminiaturyzowany monokular MU-3M „KOLIBER” oraz gogle noktowizyjne PNL-2 ADM „SZPAK” przeznaczone między innymi dla kierowców pojazdów wojskowych. Wśród wystawionych przez PCO S.A. produktów znalazł się celownik termowizyjny SCT „RUBIN” oraz dzienny celownik modułowy DCM-1 „SZAFIR” złożony z lunetki celowniczej i kolimatora. PCO S.A. zaprezentowało również zmodernizowaną lornetkę termowizyjną NPL-1T „AGAT”.

Spółka otrzymała również główną nagrodę w konkursie Lider Bezpieczeństwa Państwa za kamerę termowizyjną KLW-1 "ASTERIA".

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 7
max
piątek, 1 lipca 2016, 02:31

PCO chciało na pewno szeroko reklamować swoje super drogie noktowizory gen 2. Jak to zawsze w Polsce bywa, nasze wyroby drogie, ale my Polacy grosze na wypłaty dostajemy.... Dlaczego tak wiecznie musi być????

grzesiek
piątek, 1 lipca 2016, 18:50

chyba już 3 generacji np:koliber

ka9q
piątek, 1 lipca 2016, 12:59

Bo nie wszystkie komponenty są z Polski.

Młody
wtorek, 12 lipca 2016, 12:44

Zastanawiam się skąd te uszczypliwości w stosunku do produktów PCO. Osobiście miałem okazję korzystać z polskich MU-3A i amerykańskich AN/PVS-14. Nasze MU, ani trochę nie są gorsze, od amerykańskiego odpowiednika.

zołza
niedziela, 3 lipca 2016, 12:21

Zgoda z "lobby" dobór firm do tej prezentacji przypomina do niedawna dokonywane wybory wykonawców niektórych SpW np. bezpilotowców, wieży ... itd. itp..

lobby
niedziela, 3 lipca 2016, 10:38

Ciekawe jaki był klucz doboru wystawców i kto personalnie podejmował decyzje jakie firmy mają wziąć udział w tym przedsięwzięciu? Odpowiedź na to pytanie może pomogła by właściwym służbom dojść do ciekawych wniosków

wigry
piątek, 15 lipca 2016, 21:38

Te najnowsze generacje wzmacniaczy obrazu XR5 to zdaje się tzw super generacja 2+ (2++) -czułość optyczna 900 (czyli znacznie mniej aniżeli gen 3 nawet omni III ) wyższa jest za to rozdzielczość obrazu 72 linie. Czyli ostrość obrazu będzie bardzo dobra ale obraz będzie bardziej " zaszumiały" w trudnych warunkach nocnych aniżeli gen 3. PCO jak napisane jest w tym artykule zamierza wprowadzić swoje wyroby na rynek cywilny... Oczywiście ceny jak to bywa nad Wisłą będą powalające i nadal trzeba będzie zadowalać się bardzo trudno dostępnymi i też drogimi wyrobami rosyjskimi ( 1PN51, 1pn93) albo zabronionymi przez sojuszników amerykańskich do użytku w Polsce i raczej mocno wyeksploatowanymi Pvs-7, Pvs-14 raczej dolnego pułapu omni...

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama