Paris Air Show 2019 w obiektywie - lotnictwo i astronautyka [FOTO]

22 czerwca 2019, 08:39
PAS19 JSabakP6170978
Fot. J. Sabak
Reklama

53. edycja salonu lotniczego Paris Air Show to największa tego typu impreza z Europie oraz jedna z najważniejszych na świecie. Tegoroczna nie jest może tak bogata w premiery i spektakularne pokazy, jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu, ale nadal wiele jest do oglądania. 

Największe zainteresowanie wzbudzają zawsze myśliwce i inne maszyny bojowe. W 2019 roku królują w tej kategorii makiety maszyn przyszłości z Europy i Turcji, amerykański myśliwiec F-35, maszyny szkolno-bojowe z Włoch i Turcji oraz, jak zwykle, bogata ekspozycja gospodarzy. 

Równie spektakularne są górujące nad myśliwcami maszyny trasportowe czy patrolowe. W tym roku były to m. in. egzotyczne samoloty produkcji japońskiej: morski patrolowiec Kawasaki P-1 i transportowiec Kawasaki C-2. Można też było zobaczyć po raz pierwszy nowy amerykański tankowiec KC-46 Pegasus, wraz z morskim samolotem P-8A Poseidon oraz częstymi gośćmi salonu, takimi jak A400M Atlas czy A330 MRTT. 

Pomimo tego, że nad ekspozycją górują muzealne egzemplarze rakiet kosmicznych, ekspozycje astronautyczne nie są tak widowiskowe jak lotnicze, ograniczając się zwykle do modeli i symulacji. Mimo to, można w tej kwestii znaleźć wiele ciekawych propozycji. 

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24