Państwo Islamskie terroryzuje Afganistan

20 września 2021, 10:23
4362076655_be0fb4a5d4_c
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Lance Cpl. Tommy Bellegarde/USMC
Reklama

W Dżalalabadzie doszło w niedzielę do kolejnego w ciągu 24 godzin zamachu terrorystycznego. Według źródła wśród talibów - zginęły co najmniej 4 osoby. Do odpowiedzialności za wszystkie ataki przyznało się Państwo Islamskie (IS).

Organizacja terrorystyczna do przeprowadzenia ataków przyznała się za pośrednictwem swojej agencji informacyjnej Amak. "Ponad 35 bojowników talibańskich zostało zabitych lub rannych w wyniku eksplozji" - przekazano.

Talibowie nie potwierdzili jeszcze, ile było ofiar sobotnich i niedzielnych zamachów w Dżalalabadzie. Agencja EFE powołała się jednak na taliba, który anonimowo powiedział, że w ostatnim, niedzielnym ataku zginęły co najmniej cztery osoby. "Dwóch naszych bojowników oraz dwóch cywilów zginęło męczeńsko w wyniku eksplozji, a kolejne kilka osób odniosło rany" - przekazał.

Źródła Reutera donosiły, że w sobotnich atakach zginęły trzy osoby, a 20 odniosło obrażenia.

IS stało za zamachem 26 sierpnia na kabulskim lotnisku, w którym zginęło 170 osób.

Reklama
Reklama

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 17
Reklama
easyrider
poniedziałek, 20 września 2021, 18:27

Gdyby Zachód kierował się normalnymi priorytetami państw - zapewnieniem bezpieczeństwa swoim narodom, to taka bratobójcza walka wewnątrz islamu byłby dla nas korzystna. Ale Zachód kieruje się ideologią obłędu. Dlatego taka wojna domowa to świeże dostawy "uchodźców", które jeśli nie w pierwszym, to w drugim pokoleniu zaczną nam robić zamachy. Chociaż w sumie nie muszą. Wystarczy im się osiedlać i mnożyć.

Chyżwar
poniedziałek, 20 września 2021, 20:20

Wyjąłeś mi to z ust. Teoretycznie z tymi "sympatycznymi" kolegami najbliższa okolica będzie miała kłopot. U nas i w Europie by go nie było, gdyby nie koledzy podobni do frumowego bojownika o prawa tak zwanych "uchodźców".

easyrider
wtorek, 21 września 2021, 18:28

Bez radykalnych zmian prawa, bez wypowiedzenia niektórych konwencji niewiele zdziałamy. Wypowiedzenie konwencji i zmiana prawa wywoła wściekłą reakcję rodzimych postępowców i postępówek oraz tego samego środowiska u naszych... hmmm... sojuszników. Ja jedynej szansy upatruję w reakcji łańcuchowej u nich właśnie. Jakieś załamanie systemu socjalnego i masowe niepokoje, których nie spacyfikuje policja. Wojny domowe. Inaczej obłęd nie zostanie zgaszony i państwa będą się tliły jak torf.

Piotr ze Szwecji
poniedziałek, 20 września 2021, 15:02

Talibowie zwyciężyli. Ten zamach tylko cementuje ich zwycięstwo na arenie międzynarodowej. Nikt inny tam nie będzie się pakował ponownie.

CCCP
poniedziałek, 20 września 2021, 15:00

No to obu stronom życzymy dalszych sukcesów :)

CCCP
poniedziałek, 20 września 2021, 14:49

No to obu stronom życzymy dalszych sukcesów :)

CCCP
poniedziałek, 20 września 2021, 14:34

No to obu stronom życzymy dalszych sukcesów :)

Olo
poniedziałek, 20 września 2021, 14:14

Jakie to szokujące, jihadyści robią jihad kiedy nie ma nikogo, kto przy pomocy 7.62x54 wytłumaczy im, niekoraniczność ich postępowania.

Monkey
poniedziałek, 20 września 2021, 14:12

Do czego to doszło, że kibicuję w tym wypadku Talibom. Przecież IS to jeszcze gorsza organizacja. Z drugiej strony Taliban walczący z IS to Taliban nie mający ani sił, ani środków na inne głupoty.

Antoni
poniedziałek, 20 września 2021, 14:02

Jeszcze nadejdzie taki dzień, że Talibowie będą prosili USA o pomoc w walce z terroryzmem. O ile już nie współpracują.

Eee tam
poniedziałek, 20 września 2021, 13:43

Problelem każdych ekstremistów jest fakt że ZAWSZE na plecy chcą im wskoczyć jeszcze więksi extremiści. To się NIGDY nie kończy.

Chyżwar
poniedziałek, 20 września 2021, 13:26

Jedni radykalni wyznawcy "proroka" terroryzują innych radykalnych wyznawców "proroka". Będzie się w tym kraju działo "coraz lepiej". Tak samo, jak i w okolicy.

tak
poniedziałek, 20 września 2021, 12:55

Na Zachodzie wiekszosc osob nie odroznia jednej grupy od drugiej wiec dla nich to bedzie szok taka widomosc. Aledobrze...niech sie ucza. Zawsze czas na rozwoj.

Franek
poniedziałek, 20 września 2021, 22:09

Jeszcze więcej wtrącania się w życie innych państw jakie by nie były ,i więcej socjalu u nas a będzie co raz ciekawiej .

Chyżwar
poniedziałek, 20 września 2021, 21:22

Różnice są drobne i mało istotne. Rzekłbym kosmetyczne. "Rozwój" idzie w zawsze właściwym kierunku. Sugeruję przeczytać kilka razy ich książeczkę. Bielawski ją przetłumaczył na język polski. Czachorowski też. Trzeba przeczytać to kilka razy uważnie. Lektura jest bardziej nudna od najnudniejszej ustawy-kobyły i na dodatek nie trzyma się kupy. Zdaniem wyznawców "proroka" podobno "można ją zrozumieć jedynie w języku arabskim". Trochę "dziwne", bo przekłady z Sanskrytu są zrozumiałe, choć starsze. Potem trzeba zapoznać się z historycznym życiorysem samego "proroka" i hadisami, które dotyczą tego samego. To takie historyjki z jego życia. Jeszcze później pomyśleć dlaczego część "proroctwa" z Mekki jest nic nie ważną częścią tej książeczki w porównaniu z częścią "prorokowania", które pojawiło się w Medynie. Potem zestawić niegodziwości w jego wykonaniu z twierdzeniem, że "prorok" jest "bez grzechu". Na koniec pomyśleć czemu im bardziej zbójeckie było jakieś plenię, tym chętniej przyjmowało tą naukę. Taki właśnie jest ten "rozwój".

Ech
wtorek, 21 września 2021, 02:22

Ale ponoc Talibow popiera tam 60% spolecztwa / A demokracje tylko 18%

Monkey
poniedziałek, 20 września 2021, 23:24

@Chyżwar: Nie przeczytałem tych wszystkich lektur, które polecasz, ale poczytałem trochę o historii islamu a także rozmawiałem z ludźmi, którzy znają go z zewnątrz. I mogę tylko jedno powiedzieć: świetne podsumowanie tej religii, 100/100. Agresja, dominacja, brak akceptacji dla inaczej wierzących, chyba że zapłacą drzyzję. Inwasywni jak wirus. Dla nich halal, meczety, odpowiednie stroje. My pojedziemy do nich, tylko ich zasady obowiązują. Chcesz wyjść na dwór w szortach? Pomodlić się w innej niz islamska światyni? Pocałować swoją dziewczynę publicznie? Nosić bardziej odkryty strój? Powodzenia:-)))

Tweets Defence24