Outrider - bezzałogowiec klasy mikro w ofercie Lockheed Martin

17 września 2017, 17:27
Fot. Andrzej Hładij/Defence24.pl

Podczas londyńskich targów DSEI 2017 koncern Lockheed Martin prezentuje niewielki system bezzałogowy Outrider, przeznaczony do prowadzenia obserwacji w paśmie widzialnym i w podczerwieni.

Outrider powstał w kooperacji Lockheed Martin UK i firmy Wirth Research, specjalizującej się w badaniach nad materiałami kompozytowymi i aerodynamice. Dzięki wspólnemu wysiłkowi inżynierów obu podmiotów, powstał niewielki, wystrzeliwany z zasobnika startowego bezzałogowiec, przeznaczony do prowadzenia obserwacji.

Czytaj też: Przetarg na drony klasy mikro unieważniony

Dron ma masę 1,7 kg, złożony umieszczony jest w pojemniku startowym, skąd można go wystrzelić naciśnięciem przycisku. Porusza się z maksymalną prędkością 50 km/h, wyposażony jest w kamerę TV wysokiej rozdzielczości i kamerę podczerwieni. Producent informuje, że dron zdolny jest do działania autonomicznego lub może być sterowany przez operatora.

Lockheed Martin przewiduje, że nowy bezzałogowiec znajdzie zastosowania zarówno wojskowe, jak i cywilne. Z tego powodu sprzedawany będzie także w wersji dostosowanej do wymogów ITAR (International Traffic in Arms Regulations) administracji amerykańskiej.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
Reklama
dim
poniedziałek, 18 września 2017, 08:20

Ale L-M to - a fuj ! - firma prywatna. Chyba, że podporządkowałby się kontroli finansowej P.G.Z. ?

Dropik
poniedziałek, 18 września 2017, 07:28

Wszystkie powierzchnie nośne i sterowe składane. Profeska.

Tweets Defence24