Optoelektronika dla bezpieczeństwa. Konferencja PCO

4 października 2016, 14:31
PCO
Fot. PCO

W dniach 12-13 października 2016 roku w Rawie Mazowieckiej odbędzie się druga Konferencja Optoelektroniczna organizowana przez PCO S.A. przy współudziale Wojskowej Akademii Technicznej, Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki oraz Politechniki Warszawskiej.

Tegoroczna konferencja odbędzie się po hasłem "Optoelektronika kluczem do bezpieczeństwa i lepszego życia obywateli". Wydarzenie wypełnią wystąpienia plenarne prezentujące role i zadania przemysłu optoelektronicznego na potrzeby strategii MON, projekty badawczo - rozwojowe oraz możliwości ich finansowania. Zostanie również podjęty temat współpracy na linii nauka, wojsko, przemysł w kontekście synergii potrzeb i możliwości w optoelektronice. Odbędzie się także specjalny panel dyskusyjny zatytułowany "Optoelektronika wobec zagrożeń bezpieczeństwa obywateli"

Konferencja umożliwi prelegentom i uczestnikom przedstawienie swoich koncepcji, wyników badań i projektów z obszaru optoelektroniki, mogących znaleźć zastosowanie w takich gałęziach gospodarki jak bezpieczeństwo, leśnictwo, rolnictwo, transport czy przemysł. Formuła dwudniowego wydarzenia, ma zgodnie z założeniami organizatorów pozwolić na skontaktowanie się osób zainteresowanych poszczególnymi zagadnieniami tej szerokiej dziedziny techniki.

Do organizacji II Konferencji Optoelektronicznej skłonił nas sukces ubiegłorocznej edycji, który przejawił się dużym zainteresowaniem oraz frekwencją skupiającą m.in. Przedstawicieli Kierownictwa MON, kadrę naukową w tym władze najważniejszych technicznych uczelni wyższych w Polsce, a także przedstawicieli licznych instytutów naukowo-badawczych oraz przemysłu – komentuje Ryszard Kardasz, Prezes PCO S.A. Mamy nadzieję, że tegoroczna Konferencja będzie również doskonałą okazją do nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeń oraz poszerzenia wiedzy w tej niezwykle ważnej i obecnej we wszystkich dziedzinach życia, dziedzinie nauki i techniki jaką jest optoelektronika. – dodaje Ryszard Kardasz.

Patronat nad II edycją Konferencji Optoelektronicznej objęło Ministerstwo Obrony Narodowej. Informacje na temat konferencji są dostępne na stronie: http://konferencja.optoelektroniczna.pl

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24