Opioła: Każda granica to zupełnie inne wyzwania [SKANER Defence24]

24 października 2017, 12:58
Reklama

W programie SKANER Defence24 Marek Opioła, przewodniczący sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych mówi o reformie ABW i bezpieczeństwie granic.

Każda granica to zupełnie inne wyzwania, działania zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne, to zupełnie inne środowisko. Chodzi nam o to, żeby tak naprawdę zdefiniować co i jak funkcjonuje, i co można poprawić. Wielokrotnie zauważyliśmy bez wizytacji na miejscu i rozmowy z ludźmi, że z perspektywy Warszawy nie widzi się pewnych zależności i kwestii. (…) Projekt Granice pokazuje to, że każde instytucje tworzą różnego rodzaju zakresy baz danych. Tu chodzi o to, żeby te bazy danych były przekazywane do innych instytucji.

Marek Opioła, przewodniczący sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
Harry
środa, 25 października 2017, 11:26

Do czasu wejścia do UNII uważałem posiadanie dobrze strzeżonych granic za święty obowiązek każdego państwa dbającego o bezpieczeństwo swojego kraju i narodu. Teraz kiedy granice są otwarte, a do Europy zjechali przybysze o niewiadomym pochodzeniu wszelkie dyskusje na temat zwiększenia ochrony są śmieszne i zwykle mijają się z rzeczywistością. Cóż z tego, ze chronimy granice na wschodzie kraju skoro z każdej innej są one otwarte, a do sąsiednich krajów właśnie napływa ludność stwarzająca zagrożenie dla rodowitych mieszkańców ziem?

Tweets Defence24