Reklama

Opancerzone Humvee dostarczone na Ukrainę

25 marca 2015, 18:33
Fot. mil.gov.ua.
Fot. mil.gov.ua.
Fot. mil.gov.ua.

Władze Ukrainy otrzymały pierwszą dostawę opancerzonych pojazdów Humvee w ramach amerykańskiej pomocy wojskowej.

Zgodnie z komunikatem ministerstwa obrony na Ukrainę dostarczono dziesięć opancerzonych Humvee, które będą wykorzystywane przez jednostki powietrznodesantowe oraz Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy. Amerykanie przekażą ukraińskim władzom jeszcze 20 podobnych pojazdów.

HMMWV zostały dostarczone na Ukrainę za pomocą samolotu transportowego C-5 Galaxy amerykańskich sił powietrznych. W ceremonii przekazania odbywającej się na lotnisku Kijów-Boryspol wziął udział prezydent Petro Poroszenko.

W ramach wsparcia dla władz w Kijowie Amerykanie zapowiedzieli również dostawę 200 nieopancerzonych Humvee, systemów bezpiecznej łączności i noktowizorów, a także niewielkich bezzałogowców RQ-11 Raven oraz radarów artyleryjskich. Administracja Baracka Obamy nadal nie podjęła jednak decyzji o przekazaniu Ukrainie broni śmiercionośnej. 

KomentarzeLiczba komentarzy: 5
pyra
piątek, 27 marca 2015, 11:17

W sumie to jakim prawem Rosja zabrania USA dostarczać broń Ukrainie?

$eb
środa, 25 marca 2015, 23:57

no w sumie jakie to proste, jeszcze tylko ze 100 abramsów ze zdemontowanymi "lufami" i kilkanaście "guźców" bez "lufek" i można ukraińców konkretnie ubrać "nie śmiercionośnie" .... he he he sprytnie by to wyglądało. Ale by sie ruskie zagotowali.....A lufy do tego sprzętu wystawić na EBAYu niech Ukraiński rząd dokupi w "sklepie" :))

Obywatel
czwartek, 26 marca 2015, 09:13

zawsze też możemy na wniosek Ukrainy modernizować ich uzbrojenie u siebie :) które kupią u nas za kredyt który dostaną z UE.

Rico
czwartek, 26 marca 2015, 00:49

I to jest pomysł na miarę "sklepów dla zielonych ludzików"

rmn
sobota, 28 marca 2015, 18:21

Ołowiu duuuużo ołowiu i zasypać putinowskich bandytów......

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama