Nowy zespół parlamentarny zajmie się m.in. bezpieczeństwem

13 sierpnia 2021, 14:52
1920x810 2
Wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa. Fot. MON
Reklama

W Sejmie RP grupa posłów na czele z posłem i wiceministrem obrony narodowej Marcinem Ociepą  zawiązała Zespół Parlamentarny ds. Bezpieczeństwa i Rozwoju "Polska OdNowa". Informacja ta została ujawniona dwa dni po złożeniu dymisji ze pełnionego stanowiska w rządzie oraz dzień po odejściu z Porozumienia.

Obecnie w pierwszym, początkowym składzie wspomnianego zespołu znajdzie się pięciu posłów, a w tym: Anna Dąbrowska-Banaszek, Grzegorz Piechowiak, Wojciech Murdzek, Andrzej Gut-Mostowy i Marcin Ociepa. Za wsparcie eksperckie ma z kolei odpowiadać prezydent Chełma Jakub Banaszek. Wszyscy z wymienionych posłów 11 sierpnia złożyli oficjalne dymisje z pełnionych stanowisk ministerialnych. Miało to bezpośredni związek z odwołaniem ze stanowiska wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowin przez premiera Mateusza Morawieckiego. 

Po decyzji o jego dymisji zarząd Porozumienia zdecydował o opuszczeniu Zjednoczonej Prawicy, tworzonej wcześniej wraz z PiS i Solidarną Polską, oraz utworzeniu koła parlamentarnego. Dzień później 12 sierpnia wszyscy z wymienionych posłów podjęli jednak decyzję o rezygnacji z członkostwa w Porozumieniu i pozostaniu w Zjednoczonej Prawicy. Nie ma także nadal potwierdzonych informacji o przyjęciu ich dymisji złożonych dzień wcześniej.

Marcin Ociepa sprawuje stanowisko sekretarza stanu w MON od grudnia 2019 roku, wcześniej był wiceministrem w resorcie rozwoju. W resorcie obrony odpowiada między innymi za działania związane z koordynacją prac badawczo-rozwojowych i offsetu, podlegał mu także powołany niedawno Departament Innowacji. Wiceminister Ociepa był zaangażowany m.in. w działania na rzecz budowy narodowego systemu rozpoznania satelitarnego dla Polski.

image
Reklama
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 8
Reklama
KAR
sobota, 14 sierpnia 2021, 20:44

To do tej pory się nie zajmowali...? :)

Obywatel
piątek, 13 sierpnia 2021, 17:15

Jakie branżowe kompetencje posiadają członkowie tej komisji?

Tomasz
sobota, 14 sierpnia 2021, 12:42

Przecież oni tym mają kierować, a nie wykonywać to bezpośrednio. Od tego będą mieć swoich pracowników- ekspertów. Patrząc w ten sposób to można powiedzieć, że żaden lub prawie żaden polityk nie ma doświadczenia branżowego, ale przecież nie wezmą nikogo z ulicy bo muszą nad tym mieć jakiś wpływ. Ja zawsze powtarzam, że jak ktoś czuje się takim super ekspertem to niech idzie do polityki i pokaże swoją "jakość".

xxxx
sobota, 14 sierpnia 2021, 22:44

Ja poważam że ja taki mądrala jak ty tak prawi to znaczy że nie zna historii i myśli że zagnie towarzystwo, ale taki Hitler dostał się do polityki !! i co zatkało ci kakało myślisz że do polityki wchodzi się według twoich zasad g...

Jabadabadu
piątek, 13 sierpnia 2021, 20:56

Żadne (tak jak pozostali z Wiejskiej), czyli wystarczające do zajmowania dowolnego (lukratywnego) stanowiska w RP. Taki kraj.

Jakub
sobota, 14 sierpnia 2021, 16:17

Rozumiem, że uważasz, że w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii czy USA w rządzie zasiadają sami eksperci ?

Wiem co piszę
piątek, 13 sierpnia 2021, 19:38

Udział w "Biegu gwarków" i w "Kole gospodyń wiejskich".

Stary
sobota, 14 sierpnia 2021, 09:40

Zupełnie jak w dramacie romantycznym gdzie tragizm graniczy z groteską...

Tweets Defence24