Nowy wiceminister w MON

10 września 2019, 07:10
1280x540
Fot. Ministerstwo Obrony Narodowej.
Reklama

Paweł Woźny został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Będzie odpowiedzialny za sprawy międzynarodowe.

Paweł Woźny został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w MON w poniedziałek 9 września. Będzie odpowiadał za sprawy międzynarodowe. Wcześniej współpracą międzynarodową w resorcie zajmował się Tomasz Szatkowski, obecnie ambasador Polski przy Kwaterze Głównej NATO.

Jak informuje MON, Paweł Woźny ma doświadczenie w dyplomacji. Od 1997 r. pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, zajmując się kwestiami relacji Polski z państwami Ameryki Łacińskiej, wsparcia dyplomatycznego dla polskich przedsiębiorstw za granicą oraz wsparciem przedstawicieli RP kandydujących na stanowiska w instytucjach i organizacjach międzynarodowych, w tym NATO, ONZ i OBWE.

Posiada także bogate doświadczenie w polskich placówkach zagranicznych. W latach 2001-2006 pełnił obowiązki II sekretarza ds. politycznych, gospodarczych, kulturalnych, prasowych i bezpieczeństwa w Ambasadzie RP w Caracas, w latach 2007-2010 pracował na stanowisku I sekretarza ds. ekonomicznych, promocji i bezpieczeństwa w Ambasadzie RP w Bogocie. Następnie w okresie 2012-2018 był kierownikiem Referatu Polityczno-Ekonomicznego w Ambasadzie RP w Meksyku, odpowiedzialnym także za kwestie bezpieczeństwa. Od lutego do sierpnia 2018 r. pełnił funkcję tymczasowego kierownika placówki dyplomatycznej (chargé d’affaires a.i.) w Meksyku.

Nowy wiceminister obrony jest absolwentem dwóch kierunków na Uniwersytecie Warszawskim – neofilologii ze specjalnością iberystyka oraz wydziału nauk ekonomicznych.

Uczestniczył w międzynarodowych kursach i seminariach w zakresie polityki zagranicznej oraz funkcjonowania Unii Europejskiej:

  • kurs dla dyplomatów zagranicznych w Akademii Dyplomatycznej w Madrycie,
  • Seminar „EU Decision-making after the Lisbon Treaty”,
  • Seminar for Senior Diplomats “The EU - A Global Actor”,
  • kurs w Colegio de México „Polityka zagraniczna Meksyku i Ameryki Łacińskiej”.
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 11
Reklama
andys
sobota, 28 września 2019, 20:52

Kto zatwierdził to zdjecie nowego vice ministra do prezentacji w mediach? Niepoważne jakieś, dzieciece wrecz. Osoba publiczna powinna dbać o takie sprawy. Długo zbierałem sie do napisania tego postu, rozumiem , ze może być on uznany za niegrzeczny, ale nadal twierdze , że wizerunek waznego urzednika to sprawa istotna, oczywiscie w sumie nie najważniejsza. Zobaczymy.

PRS
piątek, 13 września 2019, 16:10

Ale to tylko do wyborów do Sejmu i Senatu. A później będzie rekonstrukcja Rządu. W ostatnich 4 latach panowie Szatkowski i Dworczyk byli najbardziej wartościowymi politykami w MONie i obu już nie ma. Życzymy nowemu Panu Ministrowi owocnej służby i jak największych sukcesów.

Rzyt
piątek, 13 września 2019, 12:47

A historia jego plecaka?

Derff
środa, 11 września 2019, 21:14

A może to pierwszy, który sprobuje wesprzeć sprzedaż? Po tym jak skutecznie zlekcewarzono wolę zakupu Manpads Grom przez Peru. To samo Peru obrażone kampanią szyderstw że nadania nawazniejszego odznaczenia "Słońce Peru" skresliło PT-91p z listy kandydatów dla ich wojska. Sprzedaż uzbrojenia zawsze była polityczna. Wierzę w tego człowieka. Mamy kilka produktów na światowym poziomie ale po to by Wojsko Polskie mogło liczyć na niższe ceny i serwis trzeba rozkładać koszty badań na większe serie. Nie sprzedajemy dużo sprzętu, bo brakuje "lewara" politycznego.

Okil
środa, 11 września 2019, 18:04

Kolejny kompletny laik jeśli idzie o armię. Z taki doświadczeniem powinien starać się o robotę w MSZ. Co zabrakło miejsca dla tego super fachowca od wszystkiego?. Aby tylko przytulić kasę. Kompetencje? Jak zwykle żadne. Później się dzielimy że byle jaki koncern rozgrywa tych chłopaków jak chce i kiedy chce. Czołg to pewnie widział....jako model 1/72. Ręce opadają. Przypuszczam że za rok po wytężonej pracy bez efektów pojawi się jako wybitny specjalista w innym ministerstwie np. Infrastruktury. Kaska leci i to się liczy. MON i armia? A my mamy wogole armię czy tylko oddziały defiladowe?.

Chyba że z służb
wtorek, 10 września 2019, 11:08

Od prowadzenia polityki zagranicznej jest MSZ. Od prowadzenia wojny są wojskowi. W kopalni nie zatrudnia się politologów.

andys
wtorek, 19 listopada 2019, 08:20

Zdziwisz sIę. Zajrzyj do wykazu członków rady nadzorczej np. KGHM.

sudoka
wtorek, 10 września 2019, 09:30

Przygotowania pod brazylijskie okręty podwodne.

Antex
wtorek, 10 września 2019, 23:55

albo hiszpańskie przerośnięte s-80. A może i fregaty rakietowe Alvaro de Bazan? Ech, pomarzyć sobie można ....

Obserwator
wtorek, 10 września 2019, 09:28

Współpraca międzynarodowa. A gdzie kwestie polityki obronnej???

Marek1
wtorek, 10 września 2019, 09:19

Kolejny v-ce NIE mający pojęcia o armii i jej potrzebach. Ale za to dobrze mówi po hiszpańsku. Ręce opadają ...

Tweets Defence24