Nowy system walki elektronicznej dla specjalnych wersji C-130J [WIDEO]

14 lipca 2017, 15:06
MC-130J Commando II
MC-130J Commando II. Fot. Staff Sgt. Matthew Plew/U.S. Air Force

Amerykańskie Dowództwo Operacji Specjalnych chce zwiększyć możliwości samolotów AC/MC-130J, w zakresie lokalizacji, wykrywania, identyfikacji i neutralizacji różnorakich zagrożeń. W tym celu zamówiono nowe systemy walki radioelektronicznej. Całkowita wartość zlecenia wyniesie 300 milionów dolarów, a zrealizuje je BAE Systems. 

Firma BAE Systems otrzymała od Amerykańskiego Dowództwa Operacji Specjalnych (U.S. Special Operations Command – U.S. SOCOM) zlecenie na stworzenie i zamontowanie nowych systemów walki elektronicznej dla samolotów AC-130J i MC-130J. W założeniu owe elementy mają zwiększyć ich przeżywalność, zapewniając im zdolności do wykrywania, identyfikacji, lokalizacji, zakłócenia i neutralizacji różnorakich zagrożeń, którym stawić czoła będą musiały załogi maszyn w trakcie pełnienia służby.

Jak informuje BAE Systems, całkowita wartość zlecenia wyniesie 300 milionów dolarów, a firma podjęła się dostarczenia wszystkich elementów w przeciągu najbliższych 30 miesięcy.

Nowe wyposażenie samolotów jest skonstruowane w taki sposób, by jego montaż był możliwy zarówno w samolotach AC-130J Ghostrider Sił Powietrznych USA, jak i MC-130J Commando II wykorzystywanych przez SOCOM.

Jednym z nowych elementów będzie Radio Frequency Countermeasure (RFCM), który oferuje wsparcie w wielu krytycznych misjach wykonywanych przez Siły Specjalne, takich jak nadzór, tankowanie śmigłowców, bliskie wsparcie powietrzne i akcje mające na celu przechwycenia sił wroga. Nowe rozwiązania mają pozwolić również na wejście w strefy bronione przez nowoczesne, zintegrowane systemy obrony przeciwlotniczej, zapewniając samolotom zdolność szybkiej odpowiedzi na zagrożenia i chroniąc załogi.

 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
Dominick
piątek, 14 lipca 2017, 16:16

Na tym filmie polskie newy strzelają do herculesów

Tweets Defence24