Nowy prezes Mesko

17 lipca 2018, 11:45
Mesko amunicja MSPO

Fot. Marta Rachwalska/Defence24.pl

Defence24
Defence24

16 lipca 2018 roku Rada Nadzorcza MESKO S.A. podjęła decyzję o powołaniu nowego Prezesa Zarządu Spółki. Z dniem 27 lipca 2018 roku funkcję tę obejmie Tomasz Stawiński - poinformowała Polska Grupa Zbrojeniowa.

Tomasz Stawiński uzyskał najwyższą liczbę punktów spośród wszystkich kandydatów biorących udział w prowadzonym przez Radę Nadzorczą MESKO S.A. postępowaniu kwalifikacyjnym. Nowy prezes obejmie swą funkcję z dniem zakończenia kadencji poprzedniego zarządu.

Do tego czasu do pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu Rada Nadzorcza MESKO S.A. delegowała ze swojego grona Gabriela Nowinę Konopkę.

O zmianach w zarządzie Mesko poinformowano w kwietniu br. Mariusz Kolankowski został wtedy odwołany ze stanowiska prezesa zarządu spółki, a Rada Nadzorcza wszczęła postępowanie kwalifikacyjne w celu wyłonienia nowego prezesa. Mariusz Kolankowski pełnił funkcję prezesa Mesko od maja 2017 roku. 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Reklama
Napoleon B.
środa, 18 lipca 2018, 01:52

jeśli powie odpaliłem Pioruna z ramienia, rzeknę - oto mężny człowiek !

Metri
wtorek, 17 lipca 2018, 23:59

Jeśli chodzi o kompetencji te ten pan akurat ma i to nie male. Może w końcu uda się wymyśleć lub kupić technologie na proch wielobazowy. Jak by ktoś nie wiedział to poprzedni prezes kupował taki proch i łuski zagranicą. W Polsce było to tylko składane do kupy

ela
wtorek, 17 lipca 2018, 19:36

Ciekawe, czy przystaje i ile do wzorca prezesa (-ski) MESKO; absolwent MEL na PW, ukończone studia na wydziale fizyki technicznej politechniki w Szwajcarii. MBA w Londynie. Prace rozpoczął w wydziale badań Mesko, gdzie opracował innowacyjny system kierowania do rakiety HUK-7. Następnie zorganizował wydział produkcji tych rakiet, którym kierował przez 7 lat i stały się one lokomotywą eksportu polskiego uzbrojenia na wszystkie kontynenty. Jako dyrektor rozwoju opracował i wdrożył do produkcji seryjnej innowacyjny podkalibrowy pocisk p-panc. (RHA 2,2 m). Jako członek zarządu Mesko odpowiedzialny za rozwój i produkcję wprowadził nowe standardy pracy, jakości i oceny przez wyniki ekonomiczne. Członek władz światowej federacji inżynierów.

kj1981
wtorek, 17 lipca 2018, 16:43

Jak podają niektóre media, nowy prezes jest związany z Michałem Dworczykiem. Ciekawe, kiedy w końcu w państwowych spółkach zacznie się zatrudniać osoby na podstawie kompetencji, a nie politycznych powiązań...

Patcolo
wtorek, 17 lipca 2018, 14:07

Gdzie ten Piorun

Tweets Defence24