Gen. Ryczkowski odchodzi z Inspektoratu Wsparcia

1 kwietnia 2021, 13:52
gen ryczkowski
gen. dyw. Dariusz Ryczkowski, fot. M. Rachwalska/Defence24.pl
Reklama

Jak poinformował Inspektorat Wsparcia w czwartek, 1 kwietnia gen. Rajmund Andrzejczak, Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego wziął udział w uroczystości przekazania obowiązków na stanowisku szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Czasowo pełniącym obowiązki szefa Inspektoratu został płk Artur Kępczyński, który przejął obowiązki od gen. dyw. Dariusza Ryczkowskiego.

Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w przemówieniu podziękował generałowi Dariuszowi Ryczkowskiemu za wysoki poziom realizacji zadań na rzecz Sił Zbrojnych.

Nie mam wątpliwości, że w siłach zbrojnych nic nie wydarzy się bez Inspektoratu Wsparcia. Każda czynność finansowa, planistyczna, infrastrukturalna musi być wcześniej przeanalizowana, zaplanowana i wykonana na czas, angażując ogromy potencjał ludzi (..). Ja jako Szef Sztabu, również jako żołnierz, który widzi całą mechanikę sił zbrojnych, doskonale sobie zdaję sprawę, że bez Inspektoratu Wsparcia SZ nie odbyłoby się nic.

gen. Rajmund Andrzejczak

Generał Andrzejczak podziękował, również za zaangażowanie w ostatnich miesiącach w walce z pandemią wirusa SarsCov2 zadań związanych ze zmianami dyslokacyjnymi jednostek, obecnością sił sojuszniczych na terenie RP.

Nie odbyło by się to gdyby nie styl dowodzenia, zaangażowanie i pasja wszystkie te walory były reprezentowane przez pana generała Ryczkowskiego.

gen. Rajmund Andrzejczak

W pożegnalnym przemówieniu gen. dyw. Dariusz Ryczkowski podziękował za dwa lata intensywnej i owocnej służby i pracy w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych.

Nie udałoby się zrealizować wszystkich zadań nakreślonych przez Szefa Sztabu Generalnego gdyby nie zasoby ludzkie, bo Inspektorat to przede wszystkim ludzie (...) Przez te dwa lata udało nam się wspólnie zbudować fundament działalności logistycznej sił zbrojnych (…) mam świadomość, że ten fundament udało się zbudować Waszą ciężką pracą (…). Jesteśmy gotowi do tego żeby być elastyczni i adaptować się do warunków, które nam sytuacja nakreśli. (…) Z tymi wyzwaniami zostawiam swojego następcę, z tym kursem wyznaczonym przez Was. Wiem, że profesjonaliści, którzy są w Inspektoracie Wsparcia na wszystkich szczeblach (…) wypełnią to treścią.

gen. dyw. Dariusz Ryczkowski, były dowódca IWsp SZ

Z uwagi na panującą sytuację cała uroczystość odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego i dystansu społecznego. Na uroczyste przekazanie obowiązków, przybyli Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych, gen. broni Tomasz Piotrowski, dowódcy podległych jednostek i instytucji wojskowych.

Reklama
Reklama
image
Fot. Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych
image
Fot. Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych
image
Fot. Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych
image
Fot. Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych
image
Fot. Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych
image
Fot. Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych
Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 16
Reklama
Max
piątek, 2 kwietnia 2021, 15:19

Moim zdaniem afera z Ratownikiem zrobiła swoje.

Kumaty
sobota, 3 kwietnia 2021, 20:45

Tylko, że Ratownik to Inspektorat Uzbrojenia a nie Wsparcia.

ORP
piątek, 2 kwietnia 2021, 13:38

To za Ratownika.

mc.
piątek, 2 kwietnia 2021, 17:18

Też mam takie podejrzenia.

mm
piątek, 2 kwietnia 2021, 12:56

Zdaje się, że był zbyt szczery w swoich wypowiedziach.

mc.
piątek, 2 kwietnia 2021, 10:16

Niecałe dwa lata był szefem inspektoratu wsparcia, w wieku 50 lat przechodzi na emeryturę...

ryniobyd
niedziela, 15 sierpnia 2021, 12:31

Skąd ta wiedza? Nie emerytura tylko ważne stanowisko w NATO. Joint Support And Enabling Command w Ulm - Niemcy.

czwartek, 8 kwietnia 2021, 10:54

Moze czas by nastanowisku szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych na stałe a nie Czasowo pełniącym obowiązki szefa Inspektoratu został płk Artur Kępczyński. Poznałem fachowość Pana Pułkownika.

ret
piątek, 2 kwietnia 2021, 09:49

Przyjdzie ktoś o nowym szerszym spojrzeniu na zagadnienie

;)))
piątek, 2 kwietnia 2021, 12:09

Jeszcze szerszym ???

emeryt
piątek, 2 kwietnia 2021, 09:40

Może by tak zmienić człowieka na stanowisku Ministra Obrony Narodowej bez podawania powodów. Sądzę że dobrze by to się wpisało w obecną praktykę personalną jaką uprawia cywilne kierownictwo MON .Brak podania powodu zmiany generała dwugwiazdkowego rodzi spekulacje i nadwyręża i tak kiepskie zaufanie do obecnych władz - trochę elementarnej kultury panowie i dbałości o wizerunek żołnierza polskiego .

Ech
czwartek, 1 kwietnia 2021, 21:28

To już po nas.

Krzys
czwartek, 1 kwietnia 2021, 18:08

Jaki faktyczny powód odejścia? Jeśli był wspaniałym organizatorem, jak wskazano, to należało gościa trzymać za qszelką cenę.

Viktor
czwartek, 1 kwietnia 2021, 17:02

Wsparcia brak poligony w ROZSYPCE

Fafik
czwartek, 1 kwietnia 2021, 16:49

No to teraz wszystko ruszy z kopyta ...

trzcinq
czwartek, 1 kwietnia 2021, 16:06

brawo oni!

Tweets Defence24