Reklama

Nowy dowódca BLMW oficjalnie objął stanowisko

31 października 2018, 16:21
IMG_7262
Kmdr pil. Jarosław Czerwonko uroczyście objął stanowisko nowego dowódcy BLMW / Fot. kmdr ppor. M. Braszak / blmw.wp.mil.pl

Kmdr pil. Jarosław Czerwonko objął stanowisko dowódcy Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej. Uroczystość odbyła się na płycie lotniska 43 Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni - Babich Dołach.

Zgodnie z przyjętym ceremoniałem, kmdr. Jarosław Czerwonko, w trakcie uroczystej zbiórki stanów osobowych Brygady 29 października, złożył meldunek o objęciu obowiązków Dowódcy Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej I Zastępcy Dowódcy Generalnego, gen. dyw. Janowi Śliwce. W swym przemówieniu nowy dowódca BLMW podziękował za zaufanie i wsparcie, a wyznaczenie na stanowisko nazwał zaszczytem, ukoronowaniem swojej służby w lotnictwie morskim oraz wyzwaniem. Generał Śliwka, krótko podsumował dotychczasowy przebieg służby kmdr. Czerwonko oraz życzył mu na nowym stanowisku sukcesów i żołnierskiego szczęścia. Na zakończenie uroczystości odbyła się defilada pododdziałów BLMW, po której wykonano pamiątkowe zdjęcie.

image
Nowy dowódca BLMW kmdr pil. Jarosław Czerwonko / Fot. kmdr ppor. M. Braszak / blmw.wp.mil.pl

Komandor dypl. pil. Jarosław Czerwonko jest pilotem klasy mistrzowskiej. Na swoim koncie ma ponad 2940 godzin w powietrzu, z czego ponad 2740 za sterami śmigłowców Mi-14PŁ. Posiada także uprawnienia pilota doświadczalnego I klasy.  Wyższą Oficerską Szkołę Lotniczą ukończył w 1984 roku. Przez 19 lat pełnił służbę  w jednostce w Darłowie, a z chwilą sformowania 29. Eskadry Lotniczej, został wyznaczony na stanowisko zastępcy dowódcy.

Od 2004 roku został skierowany do Dowództwa Marynarki Wojennej (DMW) w Gdyni, gdzie od stanowiska specjalisty w Szefostwie Ratownictwa Morskiego dotarł do stanowiska zastępcy Szefa Lotnictwa MW. W tym czasie m.in. kierował opracowaniem "Instrukcji Organizacji Lotów z Pokładów Okrętów". 11 czerwca 2018 roku, w związku z zakończeniem pełnienia czynnej służby przez dotychczasowego dowódcę BLMW kmdra pil. Tadeusza Drubczewskiego Dowódca Generalny powierzył mu czasowe pełnienie obowiązków Dowódcy BLMW. 12 października br. szef MON powierzył mu stanowisko dowódcy BLMW.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
iwona
piątek, 2 listopada 2018, 14:45

58 lat. Młody, rzutki, dynamiczny, z perspektywami, dopiero 38 lat w MON. Brawo!!!

St.mat pchor.
środa, 31 października 2018, 21:59

Nowych dowódców to ci u nas dostatek, tylko nowego sprzętu ciągle brak :-{

Marek1
środa, 31 października 2018, 19:34

BRYGADA LOTNICTWA MW - brzmi dumie i groźnie. Niestety obecnie to jedynie strzęp niezbędnego Polsce na Bałtyku potencjału bojowego. Dlaczego NIE ma polskiej MW ? Bo NIE ma polskiego lotnictwa morskiego. Dlaczego NIE ma lotnictwa morskiego ? Bo bez przerwy od 3 dekad już wybieramy do rządzenia Polską tych samych ludzi ...

Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama