Nowi przewodniczący podkomisji SKON

17 stycznia 2020, 08:16
Zrzut ekranu 2020-01-17 o 09.37.40
Fot. Sejm RP

W czasie obrad Sejmowej Komisji Obrony Narodowej wybrani zostali nowi przewodniczący poszczególnych czterech podkomisji zajmujących się zagadnieniami takimi jak budżet i finanse, sprawami społecznymi czy strukturami Sił Zbrojnych, przemysłem obronnym i modernizacją techniczną czy też współpracą z zagranicą i NATO.

Zobacz także
Reklama

Podkomisją odpowiedzialną za sprawy budżetu i finansów Sił Zbrojnych RP pokieruje poseł Leszek Dobrzyński (PiS). Przewodniczącą podkomisji stałej do spraw struktur Sił Zbrojnych RP wybrana została natomiast posłanka Anna Maria Siarkowska (PiS). Podkomisją do spraw współpracy z zagranicą pokieruje poseł Maciej Lasek (PO). Przewodniczącym do podkomisji do spraw społecznych w wojsku został Zbigniew Chmielowiec (PiS), a podkomisją ds. modernizacji Sił Zbrojnych i przemysłu obronnego pokieruje poseł Piotr Kaleta (PiS).

Sejmowa Komisja Obrony Narodowej na czwartkowym posiedzeniu pozytywnie zaopiniowała również projekt budżetu resortu obrony na rok 2020. Udział nakładów na obronę w PKB zaplanowany został na poziomie 2,1 proc., a łączna kwota wyniesie 49,997 mld złotych. MON przedstawił również informację dotyczącą najważniejszych programów modernizacyjnych, planowanych do finansowania w bieżącym roku.

Więcej można przeczytać na ten temat w szczegółowej relacji Defence24.pl.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 12
Reklama
Kóma
poniedziałek, 20 stycznia 2020, 11:02

Przerażające, co się wyrabia w tak ważnej kwestii, jaka jest SKON !!! No widzę, że tam sami specjaliści od obronności !!! A podatnicy muszą płacić za taki cyrk !!!

Jerema
niedziela, 19 stycznia 2020, 21:58

No, sami "fachowcy" z klucza partyjnego. Brawo! Uwielbiam płacić podatki słuchając takich wiadomości. Brawo.

lolek
niedziela, 19 stycznia 2020, 16:45

I znów jakieś roszady stanowiskowe. Końca nie widać

Zawisza_Zielony
piątek, 17 stycznia 2020, 13:30

Po wielkości zamówień w krajowym przemyśle obronnym oraz patrząc na to co jest w "linii" tych pieniędzy nie widać.

Marek1
piątek, 17 stycznia 2020, 11:54

Poseł Siarkowska podczas ponad 2-godzinnej sesji SKON dot. budżetu MON na rok 2020 odezwała się 1 raz - zwróciła mianowicie uwagę posłowi PO, by NIE używał określenia "efy-szesnaste", bo to wg. niej świadczy o rusofilstwie(sic!!) posła opozycji. Pomijając już całkowitą niedorzeczność tej wypowiedzi, należy stwierdzić(oglądałem całość sesji), że Pani v-ce przewodnicząca NIE wykazywała żadnego zainteresowania tematami poruszanymi podczas sesji, zajęta głównie swoim smartfonem. Jak widać tematyka finansowania PSZ niezbyt tę panią interesuje, a praca w SKON jest prawdopodobnie jedynie nudną, ale konieczną metodą zwiększenia swoich dochodów. Zresztą podobne znudzenie i brak zainteresowania poruszanymi tematami przez ponad 2-godzinną sesję SKON wykazywała zdecydowana większość członków tej komisji tak z większości parlamentarnej, jak i opozycji. Poziomu merytorycznego projektu budżetu MON na 2020r nawet oceniać nie będę, bo nie ma po co oceniać tak deklaratywnego i wręcz blankietowego dokumentu. Reasumując - po 2 h oglądania i słuchania tego smutnego widowiska NIE WIEM, czy jestem bardziej przerażony, czy wściekły do białości na ludzi odpowiedzialnych za obronę Kraju i najwyraźniej mających to ... gdzieś. Żal mi tylko posła Brauna, który jako jedyny z uporem próbował się dowiedzieć cokolwiek konkretnego, za każdym razem odbijając się od sejmowego i ministerialnego betonu.

Olo
poniedziałek, 20 stycznia 2020, 11:52

To nie Poseł Siarkowska pytała o efy tylko Poseł Lichocka.

Sejmowej komisji zdrowia
piątek, 17 stycznia 2020, 10:48

Gastronomiczna zawodowa? No to do SKON

martin
piątek, 17 stycznia 2020, 09:55

WSI i zydkomuna .Dlaczego nie piszecie ze Grzegorz Braun tez tam byl i zadawal wazne pytania ?

Jack
piątek, 17 stycznia 2020, 09:52

Maciej Lasek!!!??? Ha, ha! A co na to JK Rozumiem, że oto pierwsza jaskółka wyciągnięta w kierunku POwskiej komisji wyjaśniającej katastrofę smoleńską? Lasek sprawdził się tam, to może przyda się także w SK ON?

zoltar
piątek, 17 stycznia 2020, 11:00

W odróżnieniu od pozostałych - jedyny fachowiec.

zbych
poniedziałek, 20 stycznia 2020, 10:10

Od czego ?

Marek1
poniedziałek, 20 stycznia 2020, 15:43

Od lotnictwa, a nie od pękających parówek, mgły helowej, trotylu w kiblu i co tam jeszcze wymyślił chory łeb maciara.

Tweets Defence24