Nowe części dla urządzeń awaryjnego hamowania samolotów

27 marca 2018, 15:02
Zrzut ekranu 2018-03-27 o 12.46.09
Fot. 8BLTr
Reklama

3. Regionalna Baza Logistyczna w Krakowie rozpoczęła negocjacje z dostawcami nowych części zamiennych dla urządzeń awaryjnego hamowania samolotów. Do rozmów zaproszono firmę MMC Consulting s.c. z Warszawy. 

Przedmiotem zamówienia o wartości 805,864 tys. złotych były części zamienne dla urządzeń awaryjnego hamowania samolotów BAK–12TM Smartarrest oraz BAK-12TM/P-IV Portarrest, produkcji amerykańskiej firmy Zodiac-Esco. Urządzenia te są sprzętami zabepieczania lotów i zostały zamontowane na lotniskach Sił Zbrojnych RP. Ich głównym zadaniem jest ochrona, w czasie awaryjnego lądowania lub przerwanego startu, zdrowia i życia oraz samej maszyny. Sprzęt pozostaje w całodobowej gotowości eksploatacyjnej.

Podstawowym kryterium branym pod uwagę przez zamawiającego było posiadanie przez dostawcę specjalnego oświadczenia wydanego przez producenta systemów firmę Zodiac-Esco. Dokument musi potwierdzać, że dostarczone przez niego części zamienne mogą być eksploatowane w urządzeniach awaryjnego hamowania samolotów BAK-12TM bez obniżenia jego parametrów eksploatacyjnych i bezpieczeństwa podczas wychwycenia samolotu. 

MMC Consulting s.c. współpracowała już wcześniej z 3. Regionalną Bazą Logistyczną w Krakowie. W 2016 roku wygrała konkurs m.in. na przeszkolenie w zakresie wykonywania napraw głównych urządzeń BAK 12/P-IV. 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
poralas
wtorek, 27 marca 2018, 18:37

fajnie - tylko moze ktos sie w koncu wezmie za lotnisko w Tomaszowie Mazowieckim ktorego stan to obraz nedzy i rozpaczy z resztką rozsypujacego sie pasa tymczasem na inne lotniska kasa leje sie szerokim strumieniem od lat!

Tweets Defence24