Northrop Grumman: IBCS to kręgosłup systemu Wisła [Defence24 TV]

8 października 2018, 11:00
Defence24
Defence24

"IBCS w Polsce wyznacza nowy standard dla NATO w zakresie najnowocześniejszych zdolności zintegrowanej obrony przeciwlotniczej/przeciwrakietowej" - mówi w rozmowie z Defence24 TV Tarik Reyes, Vice President, Missile Defence and Protective Systems (MDPS) z koncernu Northrop Grumman

Reklama

Przedstawiciel amerykańskiej firmy zwrócił także uwagę na główne zalety systemu IBCS kupionego przez Polskę.

Jest to rewolucyjny system dowodzenia i kierowania opracowany w celu dostarczenia ujednoliconego i jednoznacznego obrazu przestrzeni walki integrujący najlepsze sensory i najlepsze wyrzutnie. Northrop Grumman to główny wykonawca w tym programie, budujący nowoczesne, interoperacyjne i otwarte systemy w imieniu US Army. Polska w marcu stała się pierwszym międzynarodowym klientem.

Tarik Reyes, Vice President, Missile Defence and Protective Systems (MDPS), Northrop Grumman

Rozmowa dotyczyła także innych rozwiązań prezentowanych podczas MSPO 2018 przez Northrop Grumman, w tym 30 mm armaty automatycznej Bushmaster, systemu obrony przeciwlotniczej SHORAD oraz zestawów amunicji precyzyjnej dla artylerii kalibru 155 mm. Poruszony został także temat niedawnego włączenia koncernu Orbital ATK do Northrop Grumman.

Fuzja stanowi odzwierciedlenie naszego ciągłego wysiłku, celem którego jest sprostanie potrzebom naszych klientów i przyspieszenie innowacyjności.

Tarik Reyes, Vice President, Missile Defence and Protective Systems (MDPS), Northrop Grumman

 

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Xxx
środa, 10 października 2018, 05:04

Nie można stawiać na jeden system polski jasmin też musi zostać zakupiony a nawet częściowo zintegrowany z ibcs. Daje to duże pole manewru w modyfikacje bez pytania i dodatkowych kosztów.

xawer
wtorek, 9 października 2018, 20:54

Do 22: Poczytaj co kupujemy w pierwszej fazie Wisły. Polska wersja posiada centra dowodzenia, które mogą działać samodzielnie(jak w klasycznym systemie Patriot) np w przypadku niedziałania IBCS.

KrzysiekS
poniedziałek, 8 października 2018, 15:55

Czysta reklama bez informacji.

22
poniedziałek, 8 października 2018, 14:32

A jak w czasie W to cudo wojskowej informatyki zaliczy awarię to zostaniemy z ręką w nocniku. Czy Polska będzie posiadać swój własny zapasowy system dowodzenia obroną przeciwlotniczą?

Tweets Defence24