Niger: atak dżihadystów. Nie żyje 14 osób

27 lipca 2021, 17:47
1084px-Niger,_Mélèk_(N'Gourti)(10)
Fot. NigerTZai/Wikimedia/CC BY-SA 4.0
Reklama

Co najmniej 14 osób zginęło w ataku dżihadystów w Banibangou, miejscowości położonej w zachodniej części Nigru tuż przy granicy z Mali - poinformowały władze Nigru.

"Dziewięć ofiar zaatakowano na polu, trzy w wiosce, zaś dwie wracały z pola do domów. Jedną osobę ranną ewakuowano do szpitala w Niamey" - sprecyzował resort spraw wewnętrznych.

Sprawcy poniedziałkowego ataku nie zostali jeszcze zidentyfikowani. Według rządowych informacji byli uzbrojeni i przemieszczali się na motocyklach.

Okolice Banibangou są często atakowane przez uzbrojonych napastników, których uważa się za radykalnych islamistów. 24 czerwca w sąsiedniej miejscowości Tondikiwindi zastrzelono 19 osób.

Banibangou leży w regionie Tillaberi, przy granicach Nigru z Burkiną Faso i Mali. Obszary te zagrożone są działaniami dżihadystów powiązanych z Al-Kaidą i Państwem Islamskim. Z tego powodu w ramach współpracy państw z grupy G5 Sahel (Mauretania, Mali, Burkina Faso, Niger i Czad) rozlokowano tam 1,2 tys. żołnierzy czadyjskich.

Reklama
Reklama

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
Monkey
środa, 28 lipca 2021, 00:20

Z artykułu wynika, że 1200 rozlokowanych żołnierzy z Czadu nie jest w stanie zapobiec regularnym atakom na cywili.

Tweets Defence24