Niemieckie ciężarówki za 100 mln euro dla norweskiej armii

4 kwietnia 2014, 19:51
Jednym z zamówionych przez Norwegię pojazdów RMMV jest wyposażony w napęd 8x8 i opancerzoną kabinę HX 77.- fot. RMMV

Norweskie siły zbrojne podpisały z koncernem Rheinmetall MAN Military Vehicles (RMMV) umowę na dostawę szerokie gamy pojazdów logistycznych o wartości ponad 100 mln euro. Dostawy mają rozpocząć się już w przyszłym roku.  

Dostawy maja być zrealizowane w latach 2015-2017 i obejmą różnego typu pojazdy logistyczne, dostosowane do szczegółowych wymagań odbiorcy. Wszystkie maja zostać wyposażone w nowoczesne systemy komunikacyjne i identyfikacyjne. Część wozów, mających operować w warunkach podwyższonego zagrożenia, będzie wyposażona w integralne opancerzenie kabiny i systemu obserwacyjne współpracujące ze zdalnie sterowanymi stanowiskami uzbrojenia.

Wraz z ciężarówkami Rheinmetall zapewni w ramach tej umowy obsługę techniczną oraz części zamienne. Zamówienie to jest częścią szersze, ramowej umowy pomiędzy ministerstwem obrony Norwegii i koncernem  Rheinmetall MAN Military Vehicles, która obejmuje dostawy szerokiej gamy pojazdów transportowych i specjalistycznych, oraz ich obsługę techniczną do roku 2025. 

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
Oj
sobota, 5 kwietnia 2014, 20:03

A już myślałem że w ramach barteru za NDR Norwegowie będą pomykać Jelczem (...)

Tweets Defence24