Niemiecka fregata będzie ochraniać francuski lotniskowiec

9 grudnia 2015, 10:16
Fot. www.marine.de

Zgodnie z decyzją niemieckiego parlamentu siły morskie Niemiec zdecydowały się na faktyczne włączenie fregaty „Augsburg” do zespołu osłony francuskiego lotniskowa o napędzie atomowym „Charles de Gaulle”.

Wysłanie okrętu marynarki wojennej Niemiec w rejon Syrii stało się możliwe po zgodzie Bundestagu z 4 grudnia br. na użyciu żołnierzy Bundeswehry do walki z siłami terrorystycznymi Daesh. Niemcy zaznaczali przy tym, że „walka z terroryzmem jest dla nich bardzo ważna, i dlatego zdecydowano o konkretnym wsparciu Francji w jej dotychczasowych działaniach”.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, fregata „Augsburg”, który działa już w basenie Morza Śródziemnego w ramach Operacji Sophia (nadzorowana przez Unię Europejską, mająca na celu przerwania przemytu ludzi z Afryki do Europy), ma w ciągu najbliższych kilku dni dołączyć do zespołu okrętowego ochraniającego lotniskowiec „Charles de Gaulle”. Będzie ona tam współdziałała m.in. z belgijską fregatą „Leopold I” i brytyjskim niszczycielem HMS „Defender”.

Przypuszcza się że „europejski” zespół lotniskowcowy będzie działał nie tylko we wschodniej części Morza Śródziemnego, ale również w Zatoce Perskiej, na Morzu Czerwonym, a być może również na Oceanie Indyjskim. Miejsce „Augsburga” w Operacji Sophia ma zająć inna niemiecka jednostka pływająca – niszczyciel min „Weilheim”.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Reklama
panzerfaust39
środa, 9 grudnia 2015, 10:40

Przed czym będzie ochraniać ? Przed bosonogim kalifatem ?!

zxcv
środa, 9 grudnia 2015, 11:35

Poszukaj sobie coś o USS Cole koleżko

marine
środa, 9 grudnia 2015, 10:59

Na głupie pytanie głupia odpowiedz : Przed ruskimi okrętami podwodnymi.

meh
środa, 9 grudnia 2015, 15:17

Tyle nowoczesnego sprzętu wokół jednej małej Syrii. Wojskowi pewnie nie śpią po nocach z ekscytacji na samą myśl o tym co można tam "podejrzeć"

Tweets Defence24