"Niebieskie Berety" na poligonie w Ustce

13 czerwca 2014, 07:08
Fot. st. chor. Marcin Lasoń, plut. Marcin Gawlik/7 BOW
Fot. st. chor. Marcin Lasoń, plut. Marcin Gawlik/7 BOW
Fot. st. chor. Marcin Lasoń, plut. Marcin Gawlik/7 BOW
Fot. st. chor. Marcin Lasoń, plut. Marcin Gawlik/7 BOW
Reklama

Na usteckim poligonie trwa szkolenie pododdziałów 7 Brygady Obrony Wybrzeża. W czasie ćwiczeń żołnierze „Niebieskich Beretów” odbędą ostre strzelania i szereg zajęć związanych z obroną odcinka morskiego.

Do końca miesiąca będą trwały ćwiczenia poligonowe 7 Brygady Obrony Wybrzeża. Upalne słońce i wysokie temperatury nie ułatwią wykonywania zadań. W ramach czerwcowego szkolenia pododdziały 7 BOW zrealizują szereg zadań.

Ocenie poziomu wyszkolenia w dniach 09 – 11 czerwca poddana została  9kz z 3 batalionu zmechanizowanego z Trzebiatowa. Ocena ta, zwana "certyfikacją" ma na celu sprawdzenie przygotowania pododdziału do działania i wykonywania zadań zgodnie z bojowym przeznaczeniem.

Podlegają jej wszyscy, od pierwszego żołnierza w drużynie zaczynając na dowódcy kompanii kończąc. Żołnierze po ogłoszonym alarmie i w ramach tematu „Kompania w działaniach taktycznych ze strzelaniem amunicją bojową” dwie doby szkolili się na obiektach poligonowych nie wracając do obozowiska. Następnie zajęli wyznaczony odcinek wybrzeża gdzie odbyły się ćwiczenia z kierowania ogniem kompanii. Podobnej ocenie za kilka dni podlegać będzie także 5kz z 1 batalionu zmechanizowanego z Lęborka.

Czerwcowy poligon to również czas ćwiczenia ,którego kryptonim ściśle związany jest wybrzeżem morskim, a mianowicie Jantar. Tematem tegorocznych ćwiczeń Jantar jest: „Planowanie, organizowanie i prowadzenie działań bojowych przez batalion zmechanizowany w obronie odcinka wybrzeża morskiego we współdziałaniu z wydzielonymi siłami Marynarki Wojennej.” W ramach tych ćwiczeń, wspólnie z 8 Flotyllą Obrony Wybrzeża, 1 batalion zmechanizowany będzie między innymi trenować przygotowanie Bojowych Wozów Piechoty do pływania, naukę pływania i załadunku na Okręt Transportowo - Minowy.

kpt. Karolina Krzewina – Hyc
Oficer prasowy 7 BOW Słupsk

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 9
Reklama
50 latek
sobota, 14 czerwca 2014, 08:44

W 1939 roku mieliśmy nowocześniejszą armię,!.....to na zdjęciu to obraz nędzy i rozpaczy. Wstydzę się obecnego wojska polskiego.

gggf
piątek, 13 czerwca 2014, 15:05

Przecież te maszyny nie są wcale schowane przed oszczałem haha, super się szkolą. Może wojsko polskie w końcu zacznie budować z prawdziwego zdarzenia jakieś osłony na te stare zabawki co widać na zdjęciach?? bo widzę że żyją jeszcze w epoce kamienia łupanego.....dalej woreczki i tak do usranej śmierci.....może myślą że woda ich zaleje...żal

Hobbit
niedziela, 29 czerwca 2014, 15:55

@gggf : myślisz że to niebezpieczne jak ktoś oszcza BWPa ? W ogóle widzę że pilnie zdobywasz wiedzę grając w Wot-a :D

Strzelec
piątek, 13 czerwca 2014, 14:07

Nie wiadomo czy to Armia, czy grupa rekonstrukcyjna.

Taurus
piątek, 13 czerwca 2014, 13:34

WTF ??? Zdjecia archiwalne z lat 70-tych czy co? Ciekawe co "kolega" ~z prawej flanki~ na ta super armie z super sprzetem powie!? To jest prawdziwy obraz Wojska Polskiego a nie reklamowki z TV, marginalna grupa z Afganistanu i inne bajki o nowoczesnosci, jakosci i potedze Polski! Poziom Rumunii, tyle ze juz po przetargu na samoloty wielozadaniowe!

m
poniedziałek, 16 czerwca 2014, 09:52

Niżej niż Rumunii - oni swoje BMP-1 jednak zmodernizowali (nie do końca udanie, ale możliwości są większe), a u nas program "Puma" rozbił się o to, ze chciał go realizować polski przemysł (WZM-5), a więc nie było szansy na "wziątkę" dla polityków

podbipięta
piątek, 13 czerwca 2014, 13:19

BOW,też mi coś dać im Rosomaki i odtworzyć piechote morską

HG
sobota, 14 czerwca 2014, 14:31

Ja myślę, że z tym sprzętem muzealnym to zdecydowanie grupa rekonstrukcyjna.

ryszard56
czwartek, 31 lipca 2014, 16:34

W Słupsku miała powstac przy pomocy Amerykanów świetna jednostka desantu morskiego,czemu nie powstaje???????w Redzikowie zniszczono jedno z najlepszych lotnisk w Europie,a samolotów nam brakuje ,takich jak najnowsze EF czy A-10 A GDZIE OPL I OBRONA ANTYRAKIETOWA ?NIE MA,GDZIE TEN DOBRY SPRZĘT NOWE BWP-Y,

Tweets Defence24