Navantia: dostarczamy kompletne rozwiązanie dla Miecznika [Defence24 TV]

8 października 2021, 07:34

„Sądzimy, że oferujemy bardzo dobrą fregatę, która spełni wysokie wymagania jakie stawia polska marynarka wojenna, a także dostarczy efektywnych zdolności w zakresie zwalczania okrętów podwodnych, jak i nawodnych, a w szczególności w zakresie obrony przeciwlotniczej, aż po obronę przed pociskami balistycznymi” -  deklaruje Jose Alfonso Cardona Peral, dyrektor systemów komercyjnych stoczni Navantia.

Jak informuje, jego firma została wybrana do dalszego postępowania w Mieczniku nie tylko w zakresie dostawy platformy opartej o projekt F100, ale także w zakresie dostawy systemu walki.

„Możemy dostarczyć kompletne rozwiązanie  w zakresie okrętowego systemu walki dla jednostki tego typu. Mamy w tym przypadku rozwiązanie hiszpańskie - radar SPY-1 na fregatach F100 i SPY-7 na fregatach F110. Sam system zarządzania walką jest hiszpański. Czyli dostarczamy kompletne, hiszpańskie rozwiązanie. (…) Niektóre sensory, czy niektóre nawet systemy uzbrojenia mogą zostać opracowane w Polsce, a my podejmiemy się ich integracji” – mówi przedstawiciel Navantii. Jak dodaje wizją jego firmy jest także ustanowienie długoterminowej relacji z Państwem Polskim oraz lokalnym przemysłem.

„Ostatnio mieliśmy tego przykład w Indiach, czy w przypadku malezyjskich okrętów podwodnych. (…) Mamy już odpowiednie doświadczenie zebrane w Australii, dla niszczyciela typu Hobart gdzie stworzyliśmy przemysł lokalnie i dążyliśmy do tego by wykonać większość prac na miejscu. Ostatnio podjęliśmy taki wysiłek w Arabii Saudyjskiej ze sporym transferem technologii, nie tylko w domenie morskiej stoczniowej, ale również w zakresie integracji systemów kierowania walką (…)” – wymienia przedstawiciel Navantii.

Grafika: Katarzyna Głowacka/Defence24.pl
Grafika: Katarzyna Głowacka/Defence24.pl
Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
kamyl
niedziela, 10 października 2021, 13:05

Ja zwykle brak konkretów... No tak podali że mają okręt, system walki i radary... A co z rakietami przeciw lotniczymi i okrętowymi?- czy jakieś mają i czy Polski przemysł będzie mógł je produkować? Jakie działa okrętowe? Skorupa jest dość tania w porównaniu z integracją uzbrojenia ( przykład działo Leonardo 76 mm na ORP Ślązak drogie w zakupie/integracji i utrzymaniu).

Davien
sobota, 16 października 2021, 09:57

kamyl, do VLS Mk-41 możesz uzywać SM-2/3/6, Tomahawków, ESSM, CAMM, ASROC wiec jak widac całej gamy pocisków. A hiszpanie nie produkuje żadnych rakiet plot/ pokr do tych wyrzutni, podbnie jaknie robia tego Niemcy a UK ma jedynei CAMM, najsłabsze z pocisków plot. dla Mk41.

rezerwa 77r.
niedziela, 10 października 2021, 16:31

zamontują co tylko klient zechce , to co proponują to ich własne wyroby , faktem jest konkretna cena końcowa JAKA ???

St.mar
piątek, 8 października 2021, 11:21

Bardzo dobra oferta. Ciekawe jak cenowo wyjdzie.

Paweł P.
piątek, 8 października 2021, 11:20

Bardzo jestem ciekawy, co wybierzemy – a właściwie kogo. Trzyma kciuki! Za dobrą decyzję, za przemysł polski.

Tweets Defence24