Naddźwiękowe rakiety BrahMos dla Brazylii i Wenezueli?

1 maja 2015, 11:50
fot. M.Dura
Reklama

Brazylia i Wenezuela wyraziły zainteresowanie budowanymi we współpracy indyjsko-rosyjskiej ponaddźwiękowymi rakietami przeciwokrętowymi BrahMos.

Zainteresowanie krajów Ameryki Łacińskiej jest kolejnym dowodem na to, że pociski BrahMos proponowane przez konsorcjum BrahMos Aerospace mogą stać się pożądanym produktem eksportowym. Tym bardziej, że zakup tych rakiet w Ameryce Południowej planują jeszcze: Argentyna i Chile, a w Afryce – Republika Południowej Afryki.

Jak na razie trwają wstępne negocjacje handlowe, ale w przypadku Wenezueli decyzja może zapaść już w tym roku, w czasie wizyty w tym kraju indyjskiego premiera Narendra Modi. Przy czym kraje Ameryki Łacińskiej myślą przede wszystkim o pociskach w wersji okrętowej (w tym dla jednostek podwodnych) oraz w wersji brzegowej – dla nadbrzeżnych dywizjonów rakietowych.

Zainteresowanie pociskami może się jeszcze zwiększyć, gdy Indie zakończą prace nad zmniejszona wersją BrahMosów (BrahMos-M), którą będą mogły przenosić samoloty wielozadaniowe. Obecne pociski w wersji BrahMos-A ważą 1,4-1,6 tony i mają długość około 6 m. Z drugiej jednak strony mogą one przenosić ładunek około 300 kg na odległość do 300 km z prędkością 3,3 Mach.

Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 10
Reklama
niezorientowany
piątek, 1 maja 2015, 16:03

i NIE OGRANICZAJA SIE JAK MY DO JEDNEGO PRODUCENTA JAK MY (PO ZA SMIGLOWCAMI) SAMOLOTY OD SZWEDOW RAKIETY WIADOMO. I O TO CHODZI ! ! !

Grom
sobota, 2 maja 2015, 15:09

Chlopie poczytaj najpierw o tym co zakupilismy dla naszej armi i wtedy sie wypowiedz . czolgi lepopard 2 kupilismy od niemiec KTO Rosomak z Finlandi Nadbrzezny dywizjon rakietowy z Norwegi Samoloty szkolne z włoch pociski przeciwpancerne Spike od Izraela samoloty CASA z Hiszpanii Jak widzisz kolego niezorientowany sporo nowoczesnego sprzetu kupilismy z poza USA

szyszka
piątek, 1 maja 2015, 22:34

jednym słowem dalej niezorientowany

iuyt
piątek, 1 maja 2015, 22:18

Ten komentarz jest najlepszym dowodem, że powszechny dostęp do internetu nie każdemu służy...

skafit
piątek, 1 maja 2015, 14:22

Niech Argentyna tez kupi. Maja prawo do obrony przed demokratycznymi rezimami (gl.GB).

bsh
piątek, 1 maja 2015, 17:24

Chyba do agresji na teren demokratycznych reżimów. Oni zaatakowali GB, nie na odwrót. Zajęli tereny, które nigdy nie należały do nich, zamieszkałe przez ludność, która nigdy nie była ich narodowości. Wszystko to zaś zrobił rząd, który nigdy nie został wybrany, aby odwrócić uwagę od problemów, których nigdy nie mógł rozwiązać.

1234
piątek, 1 maja 2015, 13:08

Maks, a dlaczegóż to Brazylia nie zakupiła NdCM na swoje Scorpeny?????

fx
piątek, 1 maja 2015, 12:08

Naddźwiękowa rakieta z celnością nie idzie mi w parze.

cccp-y
piątek, 1 maja 2015, 11:58

a konkurencyjny portal pisze o <3 Macha i NIE trafianiu w cel w testach w Indiach. podobno poprzednika przenosi Su-30 MS. wszysto za fundusze z zagranicy? to kacapy taka MOC?

Arturo
piątek, 1 maja 2015, 21:02

To zajrzyj na trzeci portal i wydedukuj.Masz mózg,użyj go.. Po to m.in.są testy,przed uruchomieniem produkcji seryjnej.Masz mózg,używaj go..

Tweets Defence24