Nad Ługańskiem ostrzelano samolot pasażerski

30 czerwca 2014, 13:54
Fot. Dnieproavia
Reklama

Nad Ługańskiem próbowano strącić samolot pasażerski ukraińskich linii lotniczych Dnieproavia pociskiem przeciwlotniczym z ręcznej wyrzutni rakietowej klasy MANPADS. Maszyna wyszła ze zdarzenia bez szwanku, gdyż znajdowała się powyżej skutecznego pułapu działania użytego do ataku systemu rakietowego.

Zgodnie z informacjami serwisu Inforesist, który powołuje się na świadków zdarzenia i źródła w dowództwie ukraińskiej operacji antyterrorystycznej, incydent miał miejsce 29 czerwca w godzinach wieczornych. Celem ataku był samolot Embraer ERJ-145LR kursujący na trasie Charków-Tbilisi, należący do ukraińskich linii lotniczych Dnieproavia.

Świadkowie twierdzą, że w jego stronę odpalono z rejonu miasta kontrolowanego przez separatystów pocisk rakietowy produkcji rosyjskiej, prawdopodobnie typu 9K38 „Igła”. Rakietę wystrzelono z dachu akademika ługańskiego „Maszinstituta”. Atak miał niewielkie szanse powodzenia, gdyż samolot pasażerski znajdował się znacznie powyżej pułapu na jakim rakiety tego typu są w stanie skutecznie zwalczać cele.

Władze ukraińskie dotąd nie potwierdziły oficjalnie informacji na temat tego zdarzenia.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Reklama
Colt
poniedziałek, 30 czerwca 2014, 14:18

Nie powinno się latać w tych rejonach... szczególnie maszynami pasażerskimi. Za drugim razem akurat będzie w zasięgu i co? Zginą niewinni ludzie...

Ouitrek
poniedziałek, 28 lipca 2014, 16:44

Niestety jak wiadomo ten drugi raz się jednak wydarzył...

sorbi
poniedziałek, 30 czerwca 2014, 14:17

TUryści PUtina to mordercy na zabijający na jego rozkaz!!! Z Roshą nie można negocjować ,tylko znkąłdać kolejne sankcje -sankcje gospodarcze -a le to nie na rękę Berlinowi na usługach resortowych dzieci Sztazi

pinokio
poniedziałek, 30 czerwca 2014, 20:42

glupi naiwniak.

WDeath
poniedziałek, 30 czerwca 2014, 19:52

Zgodzę się co do traktowania Rosji ale polecam oddać klawiaturę do serwisu lub nieco otrzeźwieć.

Tweets Defence24