"Myszołów-16" - listopadowe ćwiczenia lotnictwa

7 października 2016, 09:00
myszolow
Fot. Zdjęcia: ppłk Szczepan Głuszczak, kpt. Magdalena Busz
Reklama

"Zatwierdziłem koncepcję ćwiczenia Myszołów-16 dla 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego" - poinformował gen. Mirosław Różański, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych. Ich głównym tematem będzie szkolenie lotnicze w ramach współdziałania z innymi rodzajami wojsk.

Tematem ćwiczeń taktycznych pk. Myszołów-16 będzie organizacja szkolenia lotniczego po przemieszczeniu, zabezpieczenie działań jednostek lotnictwa taktycznego oraz realizacja zadań lotniczych w ramach współdziałania z innymi rodzajami wojsk w warunkach zagrożeń militarnych.

Listopadowe ćwiczenie planowane jest dla żołnierzy Dowództwa Skrzydła, 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie oraz 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Główne przedsięwzięcia szkolenia dowództw, sztabów i wojsk odbędą się w 4. Skrzydle Lotnictwa Szkolnego. Na dowódcę całości ćwiczeń został wyznaczony pułkownik pilot Wojciech Pikuła.

Ponadto w celu maksymalnego urealnienia realizowanych przedsięwzięć w ćwiczeniu wezmą udział żołnierze z 16bpd z Krakowa, WSOSP, piloci z 23BLT z Mińska Mazowieckiego, rakietowcy z 34drOP z Bytomia i 37drOP z Sochaczewa, Podhalańczycy z 21BSP z Rzeszowa, chemicy z 6bchem SP ze Śremu oraz żołnierze Placówki Żandarmerii Wojskowej z Radomia.

Celem ćwiczenia będzie zgrywanie działania dowództwa i sztabu z działaniem pododdziałów w warunkach potencjalnego zagrożenia.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Reklama
kukumamuniu
piątek, 7 października 2016, 16:27

Ja bym powiedział że 6blog z Krakowa, raczej tamtejsza kompania zabezpieczenia desantowania będzie szykowała ładunki.

Tweets Defence24