MPiT nagrodzi eksporterów uzbrojenia na MSPO 2019

18 lipca 2019, 14:45
2018-09-07_1536346641
Fot. Nitro-Chem

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii przypomniało, że w trakcie Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach przyznana zostanie nagroda specjalna szefa tego resortu dla Najlepszego Polskiego Eksportera Uzbrojenia.

Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, w trakcie tegorocznego, XXVII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach, szef tego resortu przyzna po raz kolejny nagrodę honorową dla Najlepszego Polskiego Eksportera Uzbrojenia. W związku z tym ministerstwo zachęca zainteresowane firmy, biorące udział w MSPO 2019, do nadsyłania wniosków ze swoimi kandydaturami w terminie do 9 sierpnia 2019 r. Regulamin konkursu i wnioski zgłoszeniowe dostępne są na witrynie internetowej Ministerstwa.

Nagroda Ministra Przedsiębiorczości i Technologii ma charakter honorowy, a jej celem jest wspieranie i promowanie polskich przedsiębiorstw sektora obronnego działających na rynku międzynarodowym, a także zachęcanie przedsiębiorstw do dalszego rozwoju poprzez prowadzenie projektów inwestycyjnych w ramach instytucji Sojuszu Północnoatlantyckiego, udział w programach badawczo-rozwojowych i zwiększanie konkurencyjności na rynkach międzynarodowych.

Laureatami nagrody w roku poprzednim były - wyjątkowo - dwie firmy - Zakłady Chemiczne "NITRO-CHEM" S.A. i WB Electronics S.A. W uzasadnieniu stwierdzono, że rozpatrując wnioski kandydatów uwzględniano zwłaszcza wolumen eksportu, innowacyjność produktów lub procesów produkcyjnych, zaangażowanie w projekty badawcze sektora obronnego i współpracę międzynarodową.

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Reklama
Wojciech
niedziela, 21 lipca 2019, 01:20

Wiele się nie zmieniło. WB jako jedyna polska firma rzeczywiście eksportuje broń a NITRO-CHEM trotyl. I to wszystkie osiągnięcia polskiej gospodarki. Może parę Gromów ktoś jeszcze kupi albo Choreń zaprojektuje jakiś żaglowiec szkolny...

4 x 40
niedziela, 21 lipca 2019, 22:58

Gromy to nawet Amerykanie i Japończycy kupili.

Ustawiator
piątek, 19 lipca 2019, 11:25

MPIT ? A co to

Tweets Defence24