Morawiecki na Łotwie: życzenia dla żołnierzy i rozmowy dwustronne

16 sierpnia 2018, 09:48
makr8520m
Fot. premier.gov.pl

Mateusz Morawiecki złożył wizytę na Łotwie. Z okazji Święta Wojska Polskiego, premier spotkał się z żołnierzami Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa stacjonującymi w bazie Adazi, w miejscowości Kadaga.

Zobacz także
Reklama

Z okazji święta Wojska Polskiego, premier Mateusz Morawiecki spotkał się z żołnierzami Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa stacjonującymi w bazie Adazi, w miejscowości Kadaga. Przypomnijmy, że trzon obecnej, trzeciej już zmiany, stanowią siły i środki wydzielone z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej z Bydgoszczy.

Jak powiedział serwisowi wpolityce.pl Szef Kancelarii PRM Minister Michał Dworczyk "Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego to podkreślenie naszej aktywności w NATO, a zwłaszcza działań na rzecz wzmocnienia wschodniej flanki sojuszu".

Po spotkaniu z polskimi żołnierzami, Premier udał się do Rygi, gdzie odbył "dobrą, blisko 45-minutową rozmowę" z premierem Łotwy Marisem Kuczinskisem. W jej trakcie premier Kuczinskis podziękował za służbę polskich żołnierzy na Łotwie, których profesojnalizm, zaangażowanie i postawa są "bardzo dobrze" oceniane zarówno przez łotewskich polityków jak i żołnierzy łotewskich.

Meritum rozmowy dotyczyło jednak wspólnych interesów RP i Łotwy - zarówno w kwestiach infrastruktury komunikacyjnej (ściślej rzecz biorąc projektów Via Baltica, Rail Baltica czy Via Carpathia), bezpieczeństwa energetycznego ( jak powiedział M. Dworczyk "ważne miejsce zajęły sprawy związane z bezpieczeństwem energetycznym, w tym projekt podłączenia krajów bałtyckich do europejskiego systemu energetycznego") oraz konieczności utrzymania solidarności regionalnej we wszystkich istotnych kwestiach - od kształtu budżetu UE po sprzeciw wobec projektu "Nord Stream 2"

PAP - mini

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
Reklama
No results found.
Tweets Defence24