Reklama

Michał Jach przewodniczącym Sejmowej Komisji Obrony Narodowej

17 listopada 2015, 10:42
Michał Jach
Fot. Rafał Lesiecki / Defence24.pl

Poseł Michał Jach z partii Prawo i Sprawiedliwość objął stanowisko przewodniczącego Sejmowej Komisji Narodowej w rozpoczynającej się kadencji Sejmu.

Poseł Michał Jach objął w rozpoczynającej się kadencji Sejmu stanowisko przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony Narodowej. Wcześniej uczestniczył w pracach Komisji oraz sprawował funkcję przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu Do Spraw Wojska Polskiego. W poprzedniej kadencji Sejmu stanowisko przewodniczącego KON pełnił Stefan Niesiołowski.

Michał Jach sprawował wcześniej mandat poselski w latach 2005-2007 oraz 2011-2015. Jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej, na kierunku radiolokacja. Pełnił zawodową służbę wojskową przez 25 lat, do 1994 roku był szefem służby uzbrojenia w MON, jest oficerem Wojska Polskiego w stanie spoczynku.

Czytaj więcej: Jach o planach nowego rządu ws. modernizacji. "Wisła i śmigłowce idą pod lupę"

Poseł Jach ukończył ponadto studia magisterskie na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Szczecińskiego, podyplomowe w Warszawskiej Szkole Zarządzania oraz Master of Business Administration na Uniwersytecie Szczecińskim i Manchester Metropolitan University, ze specjalnością „Organizacja i Zarządzanie”. Pracował jako wykładowca, syndyk i menedżer. Posiada wiedzę z zakresu sił zbrojnych, przemysłu obronnego i polityki obronnej, energetyki, ekonomii i pozyskiwania funduszy europejskich.

 

 

Defence24
Defence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Mateusz
wtorek, 17 listopada 2015, 16:22

dzieki bogu ze ktos kto ma wiedze kieruje KON a nie Niesolowski wielki znawca mirabelek i szczawu

Stefan KRUPA z Wałcza
niedziela, 8 maja 2016, 17:14

Wielki Szacunek Michale. W końcu odpowiedni człowiek na tak poważnym stanowisku. Pozdrawiam Stefan.

pesymista
sobota, 12 marca 2016, 10:27

Dlaczego wydaje się bardzo duże pieniądze na zlecanie usług konserwatorskich budynków, i infrastruktury technicznej w służbie infrastruktury wojskowej,zwalniając konserwatorów, których koszty utrzymania są o 50% niższe niż biorą to firmy zewnętrzne a jednocześnie zwiększa się pracowników administracyjnych , którzy nie mają wpływu na stan techniczny obiektów - gdzie oszczędzanie środków finansowych i zdrowy rozsądek?

praktyk
sobota, 12 marca 2016, 17:42

Bo włączenie infrastruktury do WOGu to poroniony pomysł, tam niema ludzi którzy mają fachową wiedzę na temat utrzymania infrastruktury.Infrastrukturą zarządzają byli oficerowie liniowi na emeryturze.

Reklama
Reklama
Reklama
Tweets Defence24
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama