Michał Jach przewodniczącym Sejmowej Komisji Obrony Narodowej

17 listopada 2015, 09:42
Michał Jach
Fot. pis

Poseł Michał Jach z partii Prawo i Sprawiedliwość objął stanowisko przewodniczącego Sejmowej Komisji Narodowej w rozpoczynającej się kadencji Sejmu.

Poseł Michał Jach objął w rozpoczynającej się kadencji Sejmu stanowisko przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony Narodowej. Wcześniej uczestniczył w pracach Komisji oraz sprawował funkcję przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu Do Spraw Wojska Polskiego. W poprzedniej kadencji Sejmu stanowisko przewodniczącego KON pełnił Stefan Niesiołowski.

Michał Jach sprawował wcześniej mandat poselski w latach 2005-2007 oraz 2011-2015. Jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej, na kierunku radiolokacja. Pełnił zawodową służbę wojskową przez 25 lat, do 1994 roku był szefem służby uzbrojenia w MON, jest oficerem Wojska Polskiego w stanie spoczynku.

Czytaj więcej: Jach o planach nowego rządu ws. modernizacji. "Wisła i śmigłowce idą pod lupę"

Poseł Jach ukończył ponadto studia magisterskie na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Szczecińskiego, podyplomowe w Warszawskiej Szkole Zarządzania oraz Master of Business Administration na Uniwersytecie Szczecińskim i Manchester Metropolitan University, ze specjalnością „Organizacja i Zarządzanie”. Pracował jako wykładowca, syndyk i menedżer. Posiada wiedzę z zakresu sił zbrojnych, przemysłu obronnego i polityki obronnej, energetyki, ekonomii i pozyskiwania funduszy europejskich.

 

 

Defence24
Defence24
Reklama
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Reklama
Mateusz
wtorek, 17 listopada 2015, 15:22

dzieki bogu ze ktos kto ma wiedze kieruje KON a nie Niesolowski wielki znawca mirabelek i szczawu

Stefan KRUPA z Wałcza
niedziela, 8 maja 2016, 15:14

Wielki Szacunek Michale. W końcu odpowiedni człowiek na tak poważnym stanowisku. Pozdrawiam Stefan.

pesymista
sobota, 12 marca 2016, 09:27

Dlaczego wydaje się bardzo duże pieniądze na zlecanie usług konserwatorskich budynków, i infrastruktury technicznej w służbie infrastruktury wojskowej,zwalniając konserwatorów, których koszty utrzymania są o 50% niższe niż biorą to firmy zewnętrzne a jednocześnie zwiększa się pracowników administracyjnych , którzy nie mają wpływu na stan techniczny obiektów - gdzie oszczędzanie środków finansowych i zdrowy rozsądek?

praktyk
sobota, 12 marca 2016, 16:42

Bo włączenie infrastruktury do WOGu to poroniony pomysł, tam niema ludzi którzy mają fachową wiedzę na temat utrzymania infrastruktury.Infrastrukturą zarządzają byli oficerowie liniowi na emeryturze.

Tweets Defence24